טיפול בכינים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

טיפול בכינים

אחת לכמה זמן הילד חוזר מהגן או מבית הספר עם ראש מגרד. בגילאים צעירים כדאי לשים לב שמא מדובר בכינים.טיפול בכינים

התגובה הראשונית היא בדרך כלל בהלה  ופאניקה מהיצורים המרתיעים הללו, חרף גודלם, המעטרים את ראשו של הפעוט. הכינים גורמים  לאי נוחות ועל כן התגובה השניה לא מאחרת לבוא, ביקור בבית המרקחת הקרוב בחיפושים אחר מענה מתאים או במילים אחרות – כל תכשיר יעיל נגד כינים אשר יוצר אי פעם ועדיין משווק.

אבל לפני הכל, הורים יקרים, לפני הפאניקה והעצבים הרופפים, חשוב שתבינו מול מה אתם מתמודדים, מעין "דע את האויב", על מנת שתוכלו להיערך בהתאם ולהתגונן באופן רגוע, מחושב ויעיל.

מהן כינים?

הכינה היא טפיל בעל זנים רבים המתקיים על ידי מציצת דמם של עופות ושל יונקים ובכללם גם בני אדם. החדשות הטובות הן שכינים אשר נטפלות לבעל חיים אחד, לעולם לא ייטפלו לבעל חיים מסוג אחר, כלומר, אנו נאלצים להתמודד רק עם הזנים אשר בנויים להיטפל אלינו.

ברם, מבין זנים אלו, חלק גדול מהכינים חיות רק באזורים מסוימים בגוף: אלו הנמצאות בשערות הערווה ובתי השחי (מנדבושקס או כינת ערווה ) ואילו הנמצאות בראש, היותר נפוצות, בעיקר בחברת ילדים.

הכינה היא אנדרוגינוס, כלומר מתפקדת גם כזכר וגם כנקבה ולכן אחת כזו מספיקה על מנת להתרבות ולהפוך למטרד של ממש, אך בניגוד למיתוס הרווח, היא אינה קופצת, היא אינה פרעוש, אלא זוחלת ממקום אחד לאחר.

לכינה שלושה מחזורי חיים -הביצה, אשר עד לבקיעתה בעלת צבע שנהבי ולאחר הבקיעה הופכת לבנה כמעט שקופה, שלב הכינה הצעירה, הבוקעת כשבוע עד עשרה ימים מרגע הטלת הביצה, והכינה הבוגרת שתוחלת חייה הוא בין 2-3 ימים.

הכינים מתקיימות ממציצת הדם על ידי עקיצת הקרקפת ובתוך כך הפרשת חומר אשר תפקידו לעכב את קרישת הדם במקום. עקיצה זו עלולה לגרום לגרד אצל חלק מן הנדבקים ואף לפצעים בלתי נסבלים אצל חלק קטן יותר מן הנדבקים.

מהלך ההדבקה

כינים, כאמור, אינן קופצות, אלא זוחלות ולכן ההדבקה מתבצעת על ידי מגע ישיר בין שיער לבין מקור ההדבקה  שלרוב גם הוא שיער. במקרים נוספים ניתן גם להידבק מחפצים שבאו במגע עם השיער הנגוע.

לבנות יש נטייה גבוהה יותר להידבק בכינים מאשר לבנים וההסבר לכך הוא ששיערן לרוב ארוך יותר ובא בשטח מגע  גדול יותר עם גורם ההדבקה. כמו כן, גם אופיין של בנות גורם להן להתקרב יותר פיזית, אחת אל השניה ובכך להקל על ההדבקה.

חובה לציין כי מכיוון שכינים ניזונות אך ורק מדם, הן אינן יכולות לחיות במקומות כמו בריכות שחייה ציבוריות. מה גם שכיני אדם, לעולם לא יעברו אליו מחיית המחמד.

זיהוי הדבקה

גרד טורדני, המופיע כחודשיים לאחר מגע ההדבקה הראשוני, לעיתים רואים ממש כינים מטיילות על גבי הקרקפת והשיער, הופעת פצעים בקרקפת ובדרך כלל, אם מדובר במסגרת הדבקה של גן או בית ספר, תצא על כך הודעה מסודרת להורים.

טיפול

כינים הפכו עמידות לתכשירים עם הזמן אך בני האדם מנסים להדביק את קצבן באמצעות תכשירים יעילים חדשים אשר יוצאים לשוק בתדירות גבוהה.

תשכחו ממה שידעתם על טיפול בכינים עם נפט ועיברו אל הטיפול נעים יותר לילד, שתמצאו בכל בית מרקחת, אשר עבר אישור של משרד הבריאות.

טרם התחלת הטיפול, יש לבדוק את הימצאותן של כינים בשיער על ידי הרטבתו, פתיחת קשריו וסירוק באמצעות מסרק צפוף. בכל פעם לבדוק האם נמצאות עליו כינים. בעבור מי ששערו סבוך יותר לבדיקה שכזו, ניתן לבדוק ידנית בכל שביל ושביל בשיער.

במידה ואותרו כינים וכאמור מספיקה רק אחת, יש לקרוא בעיון רב את עלון השימוש בתכשיר ולבצע את כל הוראותיו למען טיפול יעיל, מהיר ולאורך זמן.

לאחר הטיפול, ניתן לעבור שוב עם מסרק צפוף על מנת לוודא כי אכן כולן מתות או לא נמצאות יותר על הראש. כמו כן, יש לבצע את אותו הטיפול בדיוק כעשרה ימים לאחר הטיפול הראשוני על מנת לוודא כי לא נותר דבר ולא בקעו ביצי כינים מאז מועד הטיפול הראשון. את החפצים אשר באו במגע עם הראש הנגוע, ניתן לכבס, או להשרות בחומר קוטל הכינים.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן