גיל הזהב – מוצרים ועזרים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

גיל הזהב - מוצרים ועזרים

הגיל השלישי או גיל הזהב?

גיל הזהב - מוצרים ועזריםאחת המהפכות שהביא איתו העולם המודרני היא מהפכת הזמן הפנוי. כיום ניתן להאריך מלאכותית את יום העבודה והבילויים שכן התאורה היא כולה מלאכותית ומתבססת על חשמל.

בשל העודף בזמן פנוי, נוצרה תרבות הבילויים שכולנו אוהבים. זמן פנוי נוסף שהשתחרר למרבית מבני העולם המערבי הוא גיל הגמלאות.

אם בעבר תוחלת החיים הממוצעת הייתה בסביבות גיל 65, כיום אנשים רבים, ובמיוחד נשים מרבים להאריך חיים הרבה מעבר לכך. לאריכות החיים יש הרבה מאוד יתרונות – ניתן לבלות, לקרוא ולנהל אורח חיים רגוע יחסית, עם יתרונות הפנסיה והנכסים שצבר האדם במהלך חייו.

מצד שני, בד בבד עם הארכת תוחלת החיים, איכות החיים נפגעת ויש צורך להתאים את מהלך החיים לשינויים הפיזיים שמביאה איתה הזיקנה.

מוצרים לגיל הזהב – מי צריך את זה?

רבים חושבים כי אותם החפצים שרכשו ואגרו בימים שבהם היו אנשים צעירים יישמרו לטובתם גם בתקופת הגימלאות. מחשבה זו נכונה רק בחלקה, שכן גיל הזהב מביא איתו שינויים גופניים ואחרים, שהאדם הקשיש נדרש להתמודד עמן.

כמעט בכל תחום בחייו של בן גיל הזהב חל שינוי ממה שהיה מוכר לאדם בטרם פרש לגימלאות ויש צורך להתאים גם את החפצים והמוצרים שבהם הוא משתמש בכדי להתאים את הרצוי למצוי.

מידע רב ניתן למצוא – אינדקס מוצרים לגיל הזהב

מוצרי הצריכה לגיל הזהב, בנויים כך שיתאימו לרוב השינויים שחלים אצל האוכלוסייה המבוגרת, אך עדיין יהיו מתאימים דיים לחיים בעולם מודרני. מתכנני המוצרים נותנים דגש עיקרי על נוחות ובטיחות המוצר אך לא פחות מכך, על מראהו החיצוני ועל היותו אופנתי ומושך את העין.

כאמור, שינויים רבים פוקדים את האדם המבוגר ככל שעוברות השנים. בתחומים רבים הגוף כבר אינו מתפקד כפי שהיה ויש צורך להוסיף עזרים שונים, מוצרי ספיגה וחיתולים למבוגרים על מנת להגיע לאיכות החיים הרצויה. נסקור בקצרה תחומים שונים ואת העזרים העומדים לרשות האדם המבוגר.

איכות חיים – חיתולים למבוגרים

חיתולים למבוגרים מאפשרים לבני גיל הזהב לשמור על שגרת יום וחופש – קשישים אשר מתקשים לשלוט בצרכים יכולים לצאת מהבית ללא כל חשש, לבלות, לבקר חברים ללא דאגה מדליפת שתן. קיימים היום סוגים רבים של מוצרי ספיגה, כדוגמת חיתולים למבוגרים אשר אינם מורגשים מתחת לבגדים, אינם גורמים למבוכה או חוסר נעימות ובכך מאפשרים לשמור על איכות החיים בגיל המבוגר.
למידע נוסף: חיתולים למבוגרים

עזרי שמיעה

בתחום זה חלה נסיגה ניכרת עם התקדמות השנים ורבים מבני גיל הזהב סובלים מליקויי שמיעה ברמות כאלו ואחרות. גם תופעות של ניתוק מהסביבה עלולות לצוץ עקב ירידה דרסטית של השמיעה אצל האדם וקשיי התקשורת עם בני המשפחה או עם אנשים זרים. בתחום זה מומלץ לגשת לאנשי מקצוע – קלינאי תקשורת, המבצעים בדיקות שמיעה ומכשירי שמיעה שונים לאנשים מבוגרים.

ברוב המקרים מדובר במכוני שמיעה פרטיים, המעסיקים אנשים מקצוע בתחום הבדיקות והתאמת המכשירים, וניתן לקבל שם הסברים מפורטים על המכשיר ודרך הטיפול בו. במרבית המקרים קופת החולים משתתפת בהחזרים על מכשירי שמיעה, וישנם מכונים פרטיים שיש להם הסדרים שונים עם קופות החולים.

עזרי ראיה

כבר במקרא מוכרת התופעה של כובד הראיה בגיל מבוגר, וכתוב על יצחק אבינו ש"עיניו כבדו מזוקן". כיום ניתן לשקם את הראיה ולשפרה בכל מיני אמצעים. בגיל המבוגר רבים מהאנשים נתקלים בתופעה שלא הכירו אותה קודם – הם לא מסוגלים לראות בברור אותיות ועצמים קרובים אחרים המונחים לפניהם. גם אנשים שרוב חייהם הרכיבו משקפיים נתקלים בבעיה הזו בפעם הראשונה. ניתן לשלב בין עדשות לראיה מקרוב לבין עדשות לראיה מרחוק.

לעדשות אלה קוראים מולטיפוקל, והן יקרות יותר במחירן מעדשות רגילות. מצד שני הן חוסכות את הסירבול שבנשיאת שני זוגות משקפיים והחלפתם לפי העניין. כדי להתאים עדשה באופן אישי מומלץ לפנות לאופטיקאי. קיימים מוצרים רבים שנועדו להתמודד עם קשיי הראיה – זכוכית מגדלת, דף מגדיל, טלפון עם ספרות גדולות ועוד.

עזרי הליכה

פעולת ההליכה נעשית קשה יותר, עקב הצטברות נזקים וכאבים מהתקופה בה הגוף היה צעיר ובריא יותר. לבעיות בהליכה ישנן פתרונות רבים: פעמים רבות מדובר בבעיה של נעליים לא מתאימות או לא נוחות והחלפתם בנעלי נוחות אופנתיות פותרות את הבעיה. לעיתים מדובר על קשיש שאיבד את יציבתו הטבעית, ולכן יש כאבים ברגל או בגב.

במקרה זה מומלץ לפנות דווקא למדרסים, שמשפיעים על צורת ההליכה ומתוך כך על בריאות הרגל והגב. במקרים של נקעים פציעות ניתן להתאים תחבושת אלסטית שעוזרת לריפוי האזור הפצוע והחלמתו. בבתי המרקחת הגדולים שבסניפי קופות החולים ישנם רוקחים שמתמחים בהתאמת תחבושות לפי מידה אישית. במקרים שבהם האדם מתקשה בהליכה באופן קבוע, ניתן להתאים הליכון או מקל הליכה, כסא גלגלים ועוד.

גיל הזהב – הזמן ליהנות מהחיים

גיל הזהב הוא אתגר בריאותי ואישי לקשיש ומשפחתו, אך גיל זה יכול להיות מנוף לתקופה של הנאה וסיפוק בכל תחומי החיים. כיום אנשים בגימלאות חוזרים לחבוש את ספסלי האקדמיה לאחר הפסקה של שנים, מתנדבים, עושים כושר, מבלים בקונצרטים ובתיאטראות ומנצלים את הזמן הפנוי העומד לרשותם.

גיל הזהב כבר אינו אומר בית אבות או בית דיור מוגן –  כאשר הקשיש יודע להתמודד עם הבעיות הבריאותיות ולהתכונן אליהן מראש באמצעות המיכשור המתאים, הרי צפויות לו שנים ארוכות של בריאות ואיכות חיים.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן