מזון רפואי לאיזון תזונתי

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מזון רפואי

מזון רפואיבריאות הגוף, התפתחות תקינה ואיזון תלויים רבות בתזונה שלנו בכל גיל, במאמר זה נדבר על חשיבות בריאות תקינה בגיל הזהב ועל שלל תופעות הלוואי שעלולות להתפתח במידה ויש חוסר במינראלים וויטמינים בגוף.

בגיל הזהב אנשים רבים סובלים מחוסר תיאבון או אף חוסר יכולת לאכול כמו במקרים סיעודיים, הפיתרון במצבים כאלו הוא מתן מזון רפואי דרך האכלה רגילה או דרך צינוריות.

מזון רפואי כולל בתוכו את כל אבות המזון החשובים לנו לשם התפתחות תקינה ולשם בריאותנו, הוא גם מתאים לאנשים בגיל הזהב שסובלים מתת תזונה.

אז מתי אנשים זקוקים למזון רפואי ?

אנשים צורכים מזון רפואי, כמו הורמוני גדילה בגלל הרבה סיבות ולרוב ניתן לראות כי מזון רפואי ניתן לקשישים או לחולים שאיבדו את היכולת לאכול או את התיאבון, כמו כן הוא ניתן לילדים לשם האצת גדילה, לאנשים עם מצבי חולי מיוחדים כמו חולי סרטן, לספורטאים, לאנשים שנמצאים בתהליכי שיקום וכתמיכה והשפעה על מצבים חיסוניים של אנשים.

חשוב להבין כי לתת תזונה יש השלכות קשות על גופנו, תת תזונה בין היתר גורמת להארכת זמני האשפוז מסיבות שונות, עלייה בתחלואה, עלייה בשיעור סיבוכים וזיהומים לאחר ניתוח והחלמה לאחר הליכים רפואיים, פגיעה במערכת החיסון, השלכות שליליות על חולים במצבי טראומה ועוד.

סוגים של מזון רפואי

יש הרבה סוגים של מזון רפואי והם מגיעים בכל המינים והמרקמים כשסוגים הנפוצים ביותר הם אנשור ומזון רפואי אוסמולייט. אנשור הוא מזון רפואי נוזלי עשיר במיוחד בקלוריות, הוא מתאים להזנה מלאה או כתוסף תזונה במצבים בהם התזונה הרגילה אינה מספקת, הוא מגיע בכמה טעמים.

אוסמולייט הוא מזון רפואי נוזלי שניתן דרך צינור הזנה או שתייה רגילה, גם לו מספר טעמים והוא מתאים להזנה מלאה או כתוספת הזנה.

מזון רפואי יכול להגיע במגוון רחב של מרקמים וצורות, הוא יכול להגיע כאבקה אותה מוהלים במים, כפודינג קינוח בין הארוחות, כחלב, כמשקה בטעמים שונים ועוד. חשוב רק לציין כי במצבים בריאותיים משתנים כמו בתקופות טיפולים אצל חולי סרטן מומלץ לרכוש מזון רפואי ללא טעם.

כיצד יש לצרוך מזון רפואי?

כדי לקבל את האפקט הטוב ביותר כאשר משתמשים במזון רפואי יש לקחת אותו נכונה, רצוי קודם כל לצרוך מזון רפואי לאחר ארוחה אם הצריכה בארוחה הייתה נמוכה, כך תוכלו להשלים את החסר באמצעות המזון הרפואי.

יש להגיש את המזון הרפואי קר ומנוער טוב מאוד (ממש כמו מילקשייק), כמו כן בעת בחירת הטעמים יש לבחור טעמים אותם אתם אוהבים כמו שוקולד, וניל או תות. אפשר לערבב מזון רפואי עם מזונות אחרים כדי להקטין את הצורך בריבוי ארוחות במשך היום, ניתן למשל להוסיף אותו לדייסה או לשייק פירות.

בחירת מזון רפואי

קודם כל חשוב לציין כי יש לצרוך מזון רפואי לאחר המלצת רופא מטפל ולא לקחת אותו על דעת עצמכם ורק כי אתם חושבים שאתם זקוקים לו, אכן מדובר על תוסף תזונה אך חשוב להבין שאין להקל ראש בלקיחתו בשום אופן, אם אתם חושבים שאתם או מישהו מבני משפחתכם צריך לקחת מזון רפואי התייעצו על כך עם רופא.

אם רופא המליץ לכם או לקרוב משפחתכם לקחת מזון רפואי רצוי כי תבררו כמה שיותר מידע על התחום, בחרו מזון רפואי מאושר על ידי משרד הבריאות ופעלו על פי כל הוראות השימוש שעל גבי המוצר, חשוב גם כאן לא להקל ראש משום שהוראות השימוש נועדו לשמור על בריאותכם בראש ובראשונה.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן