מחלקות אונקולוגיות במרכזים רפואיים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מחלקות אונקולוגיות במרכזים רפואיים

מחלקות אונקולוגיות במרכזים רפואייםאונקולוגיה היא תחום ברפואה שמטרתו טיפול במגוון מחלות הסרטן. בכל אחד מבתי החולים הגדולים הפועלים בישראל, פועלת גם מחלקה אונקולוגית שתפקידה אבחון, טיפול וייעוץ לחולי סרטן.

המחלקות הבולטות הפועלות בארץ הן המחלקה האונקולוגית ומכון שרת בהדסה עין כרם, המחלקה האונקולוגית בבית החולים לניאדו בנתניה, המחלקה האונקולוגית של בית החולים רמב"ם, המערך האונקולוגי ומרכז הסרטן בבית החולים שיבא תל השומר ועוד.

המחלקה האונקולוגית בבית חולים הדסה

אחת המחלקות המובילות בישראל בתחום האונקולוגיה וטיפול בסרטן פועלת בבית חולים הדסה. המרכז מקבל ומטפל בחולי סרטן מכל רחבי הארץ ומפעיל את המרפאה האונקולוגית, יחידה לאשפוז יום, מחלקה לרדיותרפיה ועוד. תפקידה של המרפאה האונקולוגית לקבל את חולי הסרטן המופנים אליה ולבצע אבחון ראשוני לקביעת שלב המחלה והחלטה על טיפול מתאים.

היחידה לאשפוז יום מטפלת בחולי סרטן שאינם זקוקים לאשפוז ממושך בבית החולים. היחידה אחראית בעיקר על מתן טיפולי כימותרפיה שניתנים למטופלים במשך כמה דקות עד כמה שעות. במשך שעות היממה היחידה מתפקדת כחדר מיון ומקבלת אליה חולים הסובלים מכאבים או תופעות לוואי של הטיפול או של המחלה. המחלקה לרדיותרפיה של מכון שרת אחראית על טיפולי הקרנות למגוון סוגים של מחלות הסרטן.

המחלקה האונקולוגית בבית החולים לניאדו

גם בית החולים לניאדו בנתניה מפעיל מחלקה אונקולוגית מתקדמת שמטפלת במחלות סרטן כגון סרטן שד, סרטן במערכת העיכול, סרטן ריאה, סרטן במערכות השתן, סרטן במערכות האישה כמו סרטן הרחם ועוד.

מעבר לטיפול הרפואיים הקונבנציונליים המתקיימים במחלקה, ניתנים גם טיפולים נוספים לשוהים במחלקה כמו סדנאות צחוק, דמיון מודרך, טיפול בעזרת אומנות, טיפולים אלטרנטיביים כמו רפלקסולוגיה, שיאצו, טיפולים בתנועה וגם קבוצות תמיכה למטופלים ולבני משפחותיהם.

המכון האונקולוגי של בית החולים רמב"ם

במכון האונקולוגי של בית חולים רמב"ם פועלת מרפאה לייעוץ ומעקב, מכון המספק שירותי קרינה, טיפולי כימותרפיה ומחלקות אשפוז יום ואשפוז ממושך. המרפאה האונקולוגית של המכון מטפלת בחולי סרטן מעל גיל 18 והיא מבצעת טיפול ומעקב אחר חולי סרטן בשלבים שונים של המחלה.

המחלקה מפעילה גם מרפאה לטיפול משלים ותומך שתפקידה לעזור למטופלים להתמודד עם השלבים השונים של המחלה. המרפאה שמה דגש על תסמיני הכאב שמביאה עמה המחלה כמו בחילות והקאות, תשישות, קוצר נשימה, חוסר תאבון, חרדה, דיכאון ועוד. המרפאה מספקת טיפולים אלטרנטיביים להתמודדות עם כאב, תוך שילוב של עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, תזונאים ועוד.

מרכז הסרטן של בית החולים שיבא

מרכז הסרטן בבית החולים שיבא תל השומר הוא אחד ממרכזי הסרטן הגדולים ביותר בישראל והוא מרכז בתוכו את כל הטיפולים הקשורים במחלת הסרטן ובסוגיה השונים.  במרכז פועלות מספר יחידות ייעודיות כמו יחידה לטיפול בסרטן השד, יחידת סרטן ריאות, יחידה לטיפול במלנומה, יחידה לגידולי מח ומערכת העצבים ועוד.

את הטיפולים הכימותרפיים מספק המרכז דרך אשפוז יום ובמידה ומטופל נזקק לכימותרפיה למשך שעות ארוכות, הטיפול יינתן במסגרת אשפוז ממושך, או בשימוש במשאבה איתה יתאפשר למטופל לשוב לביתו למשך 48 שעות.

המחלקה האונקולוגית של מרכז הסרטן בתל השומר אחראית על טיפול בחולים שנזקקים לאשפוז ממושך עקב מחלת הסרטן בשלביה השונים. המחלקה מתמחה בטיפול במגוון תופעות הלוואי של המחלה ושל הטיפולים והיא פועלת בצמוד למחלקות ומרפאות אחרות כמו מרפאת כאב על מנת לתת מענה לכאבים מהם סובלים המטופלים.

המרכז מציע גם שירותים של טיפולים אלטרנטיביים להתמודדות עם כאב ושירותי תזונה שניתנים על ידי דיאטנית. הדיאטנית אחראית על הרכבת תפריט תזונתי לכל חולה בהתאם לסוג הסרטן ושלב המחלה וכן ייעוץ לתזונה נכונה על מנת להקל על תופעות הלוואי ולשמירה על בריאות לאחר ההחלמה מהמחלה.

המחלקה האונקולוגית בבית חולים איכילוב

המערך האונקולוגי במרכז הרפואי איכילוב בתל אביב מורכב משני גופים: יחידות משנה ומחלקת אשפוז. המערך פועל בשיטה מודרנית בה קיים שיתוף פעולה מלא בין הרופאים המאבחנים לצוות המטפל.
הצוות האונקולוגי מפעיל מרפאות מעקב ומקיים דיונים לאנשי הצוות העוסקים באבחון, טיפול, שיקום, מעקב, לווי ותמיכה במטופל.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן