מחשבוני בריאות – כך תוכלו לבדוק אם אתם בריאים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

אחת הדרכים לשמור על בריאותנו ועל איכות חיים גבוהה היא לנהל אורח חיים בריאותי שבבסיסו מודעות גדולה למצבנו הבריאותי.

פיתוח המודעות נעשה על ידי בדיקות ומעקבים תקופתיים, כאשר שימוש במחשבונים בריאותיים יכול לשמש ככלי עזר. אתרי בריאות רבים משתמשים במחשבונים אלה על מנת לסייע לגולשים לקבל מידע על מצבם הבריאותי והגופני.

ישנו מבחר גדול של מחשבוני בריאות הבודקים מגוון רחב של תופעות בריאותיות. חלקם מסייעים בבדיקה של בריאות תקינה, כמו מחשבוני מדידת משקל תקין והערכת הסיכון לחלות במחלות, וחלקם מחשבים נתונים לשם מעקב כמו חישוב מועד הביוץ וחישוב התהליכים הגופניים שעוברים על האם והעובר בתקופת ההיריון.

מחשבון BMI

מחשבון BMI מודד את מסת הגוף על ידי חישוב היחס בין המשקל והגובה של הנבדק. כאשר טווח הציון התקין נע בין 18.5 עד 25, וחריגות כלפי מטה ומעלה מעידות על תת ועודף משקל בהתאמה.

מדד זה הוא כל חיוני לבדיקת עודף ותת משקל. ידוע לכל כי משקל עודף ותת משקל מהווים גורם סיכון משמעותי לחלות במחלות ולכן יש צורך בנקיטת פעולה על מנת לשפר את המצב הבריאותי שלנו, אם זה על ידי פעילות גופנית או שינוי בהרגלי התזונה.

מחשבון דופק

מחשבון זה מודד את רמת הדופק המומלצת לפי רמת המאמץ. מחשבון זה נותן לנו ביקורת על רמת הדופק שלנו. ברגע שיש חריגה מרמת הדופק המומלצת לגילנו, זה יכול להעיד על בעיה רפואית כלשהי המצריכה התייעצות עם רופא.

מחשבון צריכת קלוריות

מחשבון זה נועד למדוד את כמות צריכה הקלוריות הרצויה לנו מידי יום. כמות הצריכה משתנה מאדם לאדם והיא נמדדת הן על ידי מדדים גופניים שלנו והן על ידי גורמים סביבתיים המשפיעים על גופנו, כמו רמת המאמץ הפיזי והנפשי במקום עבודתנו- מחשבון צריכת קלוריות

תזונה נכונה מהווה את אחד המפתחות החשובים ביותר בשמירה על בריאות תקינה. ברגע שנדע מה מידת צריכת הקלוריות הרצויה, נוכל לבצע מעקב יומי אחר מוצרי המזון שאנו אוכלים ובכך לקיים את משפטו המפורסם של הרמב"ם "נפש בריאה בגוף בריא".

מחשבון הערכת אחוז שומן בגוף

מחשבון זה מודד מהם אחוזי השומן ה"לא בריא" בגוף, כלומר, שומן עודף שאינו חיוני לגוף. למחשב זה אנו צריכים להכניס את נתוני היקפי הירכיים והמותניים הניתנים למדידה על ידי סרט מדידה פשוט.

מחשבון זה חשוב ביותר בכך שהוא נותן לנו אינדיקציה לרמת השומן ה"לא בריא" שלנו. לפעמים הדבר לא נראה לעין בצורה משמעותית על גופנו, אך לפעמים יתכן שיש לנו אחוז גבוה של שומן לא בריא שמשפיע לרעה על בריאותנו.

מחשבון צריכת מים יומית

חישוב של כמות המים המומלצת על פי נתונים של פעילות גופנית ותנאי מזג האוויר. אלברט אינשטיין אמר: "יש יתרון של שלמות בטיפת מים יחידה מכל המכונות שהומצאו על ידי האדם" ואם זה מה שאומר אחד מהמוחות הגדולים בהיסטוריה, סביר להניח שיש דברים בגו. 60% מגופנו מלאים במים, כך שלמעשה המים מניעים את גופנו ושמירה וצריכה יומית נכונה של מים חשובה מאוד לבריאותנו.

מחשבון הערכת הסיכוי להתקף לב

מחשבון זה מחשב את מידת הסיכון של אדם לקבל התקף לב ב-10 השנים הקרובות. מחלות לב הן בין המחלות הנפוצות ביותר אשר מובילות לתמותה. מחשבון זה משקף לנו את אורח החיים הבריאותי שלנו על ידי חישוב מדדים גופניים וסביבתיים, כמו עישון ורמת כולסטרול בדם, ומעריך באמצעותם את הסיכון לחלות בהתקף לב תוך כ- 10 שנים.

לסיכום, ישנם מחשבוני בריאות רבים המצויים ברחבי האינטרנט ומומלץ להסתייע בהם על מנת לשמור על אורח חיים בריא. ישנם אף אתרים איכותיים המספקים מחשבונים ייחודיים בחינם. בדיקה קצרה של מספר שניות עשויה לספק לנו מידע בסיסי אך חשוב על בריאותנו. אם ישנן חריגות מומלץ ואף חובה עלינו להיוועץ עם גורם רפואי.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן