נטורופתיה – רפואה טבעית

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

נטורופתיה - רפואה טבעית

נטורופתיה היא תחום ברפואה משלימה הפועל למניעת מחלות ולטיפול בבעיות גופניות שונות באמצעות שינוי מהותי ויסודי בגוף ובנפש.נטורופתיה - רפואה טבעית

נטורופתיה רואה את האדם כמכלול ולכן גם הטיפול הוא הוליסטי ורב- תחומי. הטיפול משלב בין התחום הפיזי והתחום הנפשי, תוך שינוי הרגלים וחתירה לאורח חיים בריא, מודע ושלו.

האמונה הבסיסית של הנטורופתיה היא כי בטבע קיימים כוחות מרפא, אשר מאפשרים לכל אדם לרפא את עצמו. תפקיד הנטורופת הוא לעורר את מנגנוני הריפוי הקיימים בכל אחד ואחת כדי לסייע לגוף להתגבר על קשיים פיזיים ונפשיים ולהגיע לאיזון שיביא לבריאות ולשלווה.

טיפול נטורופתי הוא ייחודי לכל מטופל. משך הטיפול, מרכיביו ותדירותו תלויים בבעיות מהן סובל המטופל, בצרכיו וברצונותיו.
נטורופתיה מאמינה בדיאלוג בין המטפל למטופל כדי ליצור לכל אחד את תכנית הטיפול המתאימה לו.

תכנית זו תיקבע לאחר פגישת היכרות שכוללת ראיון מעמיק וכן אבחון גופני. האבחון כולל:

  • בדיקות מעבדה (המעידות על המצב ההורמונלי, מצב הויטמינים, המינרלים והשומנים ועוד)
  • אבחון בקשתית העין, בשיער או בלשון
  • מדידת לחץ דם, גובה ומשקל

טיפול נטורופתי נעשה על ידי שילוב מספר טכניקות: ייעוץ תזונתי, המלצה על צמחי מרפא, תוספי מזון, פרחי באך ותרופות מרשם, ריפוי באמצעות מגע, וטיפול נפשי ורגשי. ישנם נטורופתים שגם מבצעים ניתוחים פשוטים.

טיפול נטורופתי מונע

נטורופתיה פועלת לעידוד מנגנוני הריפוי הפנימיים של הגוף. מנגנונים אלה מתחזקים בעקבות תזונה נכונה, פעילות גופנית ובריאות נפשית. שינוי הרגלים מזיקים והסתגלות לאורח חיים נכון אמורים להוביל לשיפור איכות החיים, למנוע מחלות ולסייע להתגבר על כל בעיה גופנית.

טיפול נטורופתי במחלות

נטורופתיה מתמחה במיוחד בטיפול יסודי במחלות כרוניות, המעידות על הרגלים לא נכונים. בין היתר, נטורופתים מטפלים בסובלים מבעיות לב, סוכרת, אלרגיות, יתר לחץ דם, תסמונת מעי רגיז ועוד. הטיפול אינו בתסמינים, אלא במקור הבעיה. הטיפול כולל לרוב שינוי תזונתי ושינוי הרגלים, המלצה על פעילות גופנית וכן טיפול נפשי או טיפול במגע.

טיפול נפשי ברפואה טבעית

כיוון שנטורופתיה רואה את האדם כמקשה אחת, היא לא מפרידה בין התחום הנפשי לגופני. מתח נפשי, דיכאון או חרדה גורמים לא פעם לבעיות גופניות שונות.

הרפואה הקונבנציונלית לא ממהרת לשייך מחלות לקשיים רגשיים, אך נטורופתיה רואה בנפש אחד מן המקורות לבעיות גופניות, כגון: סוכרת, יתר לחץ דם, בעיות לב, בעיות עיכול, אקנה ועוד. הקשר הוא כמובן דו צדדי: בעיות גופניות מצדן עלולות לגרום להפרעות נפשיות שונות. לכן טיפול נטורופתי עוסק לא אחת בצד הנפשי, באמצעות שיחות וטכניקות להפגת לחצים.

יסודם של הטיפולים הנטורופתים בתורות רפואה משלימה שהתפתחו לפני 200 ואפילו 300 שנה. אך במהלך העשורים האחרונים שיטות הוליסטיות וטבעיות הולכות ונהפכות יותר ויותר מקובלות בעולם המערבי כאלטרנטיבה לרפואה הקונבנציונלית ובנוסף לה.

גם כאן בארץ קופות החולים החלו לספק שירותי רפואה משלימה בסבסוד חלקי, כולל נטורופתיה. בשל כך גם הביקוש למקצוע הולך וגובר, ומוסדות השכלה גבוהה רבים פותחים מסלולי הכשרה בנטורותפיה.

לימודי נטורופתיה נערכים במסגרת מכללות שונות ומסלולי המשך של האוניברסיטאות. הלימודים נמשכים בין שנתיים לארבע שנים וכוללים יסודות מתחום הטיפול הנפשי, הפילוסופיה והפסיכולוגיה, הרפואה הקונבנציונליות והמדעים, תורות שונות של תזונה והיכרות עם צמחי מרפא.

בנוסף, בחלק מהמוסדות נערכות הכשרות בטיפולי מגע שונים כגון רפלקסולוגיה, שיאצו ואחרים. בחלק מן המוסדות הלימודים כוללים גם התנסות מעשית בטיפול במרפאות שונות. מטרת הלימודים היא כי בסופם יהיה המטפל בעל ידע נרחב ורב- תחומי, שיאפשר לו לערוך אבחונים ולטפל במגוון בעיות ובשיטות שונות על פי עקרונות השיטה.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן