צום מיצים לניקוי רעלים מהגוף

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

צום מיצים

צום מיצים הינו סוג של דיאטה שבמהלכה שותים אך ורק מיצים למטרה של ניקוי רעלים מהגוף. מאחר ובגוף מתעכלים נוזלים, ולא מוצקים, תהליך העיכול נעשה בצורה מהירה והגוף משקיע בכך מעט מאוד אנרגיה.

צום מיצים – מטרות

לצום המיצים יש מספר מטרות מגוונות, אשר מתאימות למצבים גופניים שונים:צום מיצים

  • שיפור רמת התיפקןד של מערכות גופניות שונות.
  • שיחרור משיגרת היום יום, מתן מנוחה לגוף ולנפש.
  • גמילה מהתמכרויות.
  • דיאטה ושיפור הרגלי האכילה.

יתרונות

תהליך צום מיצים למשך מספר ימים מאפשר ניקוי רעלים אשר הצטברו בגוף בשילוב עם מנוחה למערכות הגופניות השונות, בעיקר למערכות העיכול.

בנוסף לאלו, הליך של צום מיצים מאפשר גם התנקות אישית ונפשית. מאחר והגוף אינו עסוק בהוצאת אנרגיות על עיכול, הוא פנוי לנתב את האנרגיות למקומות אחרים אשר מאפשרים חיזוק של כל המערכות, ביניהם נימנים הכוחות הנפשיים.

בדרך כלל צום מיצים לא נעשה למטרות של הרזיה או חיטוב הגוף, אך הוא כן עשוי להועיל בפתיחה של דרך חדשה והתנהלות תזונתית בריאה. אנשים מעידים, כי תהליך צום המיצים, הינו חוויה מדהימה אשר מעניקה אנרגיות חדשות.

תהליך הצום

הכנת הגוף לקראת צום המיצים מומלצת, על מנת להקל על עצמנו במהלך ימי הצום. מומלץ לאכול ארוחות קלות ולא מכבידות אשר מורכבות מגבינות, ירקות, מרקים ודגים.

צום מיצים או ניקוי מיצים הינו תהליך אשר מומלץ מאוד בתחום הרפואה הטבעית. צום מיצים נמשך בממוצע בין 3 ל- 4 ימים במהלכם שותה הצם לפחות ליטר וחצי של מיצי ירקות וליטר וחצי של מיצי פירות. במהלך תהליך צום המיצים יש לשתות מינימום 8 כוסות של מים. על המיצים להיות סחוטים באמצעות מסחטת מיצים או על ידי בלנדר, על מנת להגיע לדרגה הנוזלית הגבוהה ביותר של ירקות ופירות.

מומלץ להשתמש בגזר, סלרי, לימון, עלים ירוקים שונים ומגוונים, אגס, ענבים, מלון ואננס. במהלך ימי הצום חל איסור לאכול מוצקים, במקרה ומרגישים רעב קשה, ניתן לאכול פרוסה של אבטיח, אך לא יותר מכך, על מנת לשמור על תהליך הניקוי. בסיום ימי הצום, מומלץ לא להכביד על המערכות הגופניות ולהתחיל את התזונה במרק ובארוחות קטנות המשלבות פירות וירקות.

תופעות לוואי

מאחר ושתייה של נוזלים במשך מספר ימים עלולה לגרום לתופעות לוואי שונות, היא אסורה על אנשים אשר נוטלים תרופות באופן קבוע, נשים בהריון וילדים. חשוב מאוד כי צום המיצים יעשה בצורה מבוקרת, תוך הקפדה על איזון בין הויטמנים והקפדה על הפרדה בין מיצי ירקות ומיצי פירות.

לעיתים במהלך הצום ניתן לחוש בכאבי ראש, עייפות, בחילה ועצירות, תופעות אלו אינן דורשות התייחסות מיוחדת. במידה ובמהלך הצום ישנם תסמינים חריפים של ירידת לחץ דם, חולשה והפרעות נשימה, יש להפסיק את הצום במיידי.

צום מיצים – לבד או בקבוצה?

צום מיצים לא דורש ידע מיוחד בהכנה של מיצי ירקות ופירות, אך כאשר עוברים את התהליך באופן קבוצתי ומבוקר, התהליך עשוי להיות קל יותר, מחזק יותר ואף בטוח. מקומות רבים מציעים כיום סדנאות וסופי שבוע של צום מיצים בשילוב עם הרצאות בנושאי בריאות, תזונה ונפש.

מאחר ונדרש ידע מקדים והכנה גופנית להליך של צום מיצים, במידה וזו הפעם הראשונה שבה תתנסו בתהליך, מומלץ לעשות זאת בצורה מבוקרת. כמובן, שכאשר עוברים את התהליך בחברה, הצום עובר במהירות ובהנאה ומעניק תחושה של רעננות, בריאות והתחדשות גופנית.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן