קבוצת הרזיה – לעידוד ותמיכה עד המשקל הרצוי

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

קבוצת הרזיה

קבוצת הרזיהתהליך הירידה במשקל דורש שינוי של דפוסי התנהגות ושל תבניות מוכרות, הרבה לפני שנעשה שינוי בתפריט היומי או בתזונה. המזון הוא האופן בו הדברים באים לידי ביטוי ואם רוצים לערוך שינוי אמיתי, מוטב להגיע לשורש הדברים ולשנות אותם מהמקור.

בכדי להרזות בהצלחה יש לבחון מה מקור הרצון באכילה? על איזה חוסר זה בא לענות? אילו הרגלי אכילה לקויים משפיעים לשלילה על תהליך ההרזיה? מדוע אין מרגישים תחושת שובע?

על שאלות אלו ועוד ניתן למצוא תשובות משותפות באחת השיטות הפופולאריות להרזיה אשר נותנות מענה לא רק לתוצאה, לשינוי בהרגלי התזונה, אלא גם למקור לקושי. קבוצות הרזיה הן קבוצות בהן אנשים אשר נמצאים בדיאטה או שואפים להיכנס לתהליך הרזיה, נפגשים על בסיס שבועי ועוברים תהליך משותף. תמיכתה של הקבוצה, שיקופיה והיכולת לשוחח ולהחליף דעות וחוויות ביחד, היא משמעותית ומסייעת מאד.

היתרונות בקבוצת הרזיה

קשה לעשות שינוי לבד. אם אדם עושה שינוי ויש בסביבתו אנשים נוספים אשר עוברים שינוי דומה, יש לו עם מי לחלוק את התהליך, את מי לשתף. קבוצות הרזיה מספקות באופן טבעי תמיכה והקשבה לחברי הקבוצה אותן קשה לעיתים לקבל ממקורות אחרים אשר אינם שותפים לתהליך.

כאשר יש הצלחה וניתן לשתף אותה, ההצלחה מתעצמת. כאשר יש קושי או כשלון וניתן לשתף אותו, הוא מצטמצם ונכנס לפרופורציות, לא בטוח שכך היה קורה בתהליך אישי ועצמאי.

יתרון נוסף בהשתתפות בקבוצות הרזיה הוא ההתבוננות בתהליך שעושה חבר בקבוצה. זו יכולה להיות מעוררת השראה ולתת מוטיבציה לחברים אחרים בקבוצה. קבוצת הרזיה אינה שיפוטית אלא תומכת, חבריה עוברים חוויות דומות והם יכולים לעודד זה את זה. יתרון חשוב נוסף הוא המחויבות הבין אישית אשר נוצרת בין חברי הקבוצה.

בין כל האמפתיה המתפתחת בתוך הקבוצה חשוב לזכור יתרון נוסף אשר יכול להיחוות לעיתים כחסרון. כאשר משתתפים בקבוצות הרזיה, הקבוצה יכולה לשקף באופן כנה ואמיתי ליחיד את מצבו. לא תמיד נעים לשמוע, אך חשוב לזכור שזה לא נעשה ממקום ביקורתי אלא ממקום מכיל, אכפתי ומסייע. שיקוף לא נעים יכול להיות לעיתים בדיוק מה שצריך לשמוע בכדי לעשות שינוי.

למי זה מתאים?

ישנם סוגי דיאטה רבים המוצעים היום במכונים שונים. יש אנשים שאוהבים לעשות תהליכים אישיים, ומצליחים להגיע לתוצאות טובות כשהם לבד. לומדים למבחן לבד למשל, מתאמנים בכושר גופני לבד, ועוד. בצד השני ש המתרס ישנם אנשים אשר נוכחות הקבוצה או אנשים נוספים בתהליך, משפיעה עליהם לטובה, נותנת להם אנרגיה ומוטיבציה.

אלו האנשים שלומדים למבחנים בקבוצה, מתאמנים עם חבר, וגם משתתפים בקבוצות הרזיה בעת החליטו כי ברצונם לעשות תהליך משמעותי של שינוי הרגלי התזונה.

קבוצת הרזיה מתאימות לאנשים שמעוניינים לעבור תהליך משותף, זה מתאם לאנשים המבינים כי עליהם להיחשף בפני הקבוצה, לשוחח, להעלות קשיים. מי שמתקשה בביטוי עצמי דווקא יכול להיטיב לו לבחור מסגרת של קבוצת הרזיה בכדי להתמודד עם קושי זה. קבוצת הרזיה מתאימה למי שמעוניין לעשות שינוי גדול בנושא התזונה בחייו, והוא מבין כי יש אלמנט של ריצה לטווח ארוך בנושא זה.

כיצד מוצאים קבוצות הרזיה

יש קבוצות הרזיה השייכות לחברות ארציות בפריסה כלל ארצית. קבוצות הרזיה השייכות לדיאטה קלאב למשל, סטודיו סי, דיאטה טים ועוד. בנוסף לפריסה הארצית יש קבוצות הרזיה של אנשי מקצוע כגון דיאטנים ומתמחים באימון אישי בכל הארץ.

מי שמחפש קבוצות הרזיה מומלץ קודם כל להתעניין במכרים ובקרובים הממליצים על קבוצת הרזיה מסוימת. ניתן גם למצוא באינטרנט אפשרויות רבות, להשתתף במפגשי היכרות ולמצוא את הקבוצה המתאימה ביותר.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן