טיפול עם התרופה רפאפן

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

רפאפן

רפאפןתרופת רפאפן (Rafapen) טובה כטיפול בזיהומים הנגרמים על ידי סוגים שונים של חיידקים, הידועים ככאלה הרגישים לפניצילין. היא טובה הן כטיפול בזיהום ובמקרים מסוימים הן כמניעה ומיועדת למבוגרים ולילדים כאחד. התרופה ניתנת אך ורק במרשם רופא והיא נמצאת בסל הבריאות.

רפאפן: לאילו מצבים היא מתאימה?

רפאפן היא תרופה אנטיביוטית השייכת למשפחת הפניצילינים ומטרתה לטפל במקרים של זיהומים חיידקיים, כמו דלקת שקדים, דלקת גרון סטרפטוקוקית, דלקת של הסימפונות (הנקראת "ברונכיטיס"), דלקת ריאות ודלקת של הלוע.

רפאפן מצוינת גם נגד זיהומים מסוג אחר, כמו זיהום בעור בשם "אריסיפלס", כמו שנית ("סקרלטינה") וגם טובה כמניעת חזרתן של קדחת השיגרון ודלקת פנים הלב.

כך נוטלים את התרופה

התרופה מגיעה בצורת טבליות ובצורת סירופ. הכמות, כמו גם זמני נטילת התרופה, נקבעים על ידי הרופא המטפל ובהתאם לסוג הזיהום ומידת חומרתו. יש להקפיד ליטול את התרופה במדויק על פי הוראותיו כדי ליהנות מהחלמה מהירה. בדרך כלל הכמות המומלצת למבוגרים כטיפול במרבית הזיהומים היא בין 125 מ"ג ל-500 מ"ג, ארבע פעמים ביום ולילדים בין 25 מ"ג ל-50 מ"ג בחלוקה למנות הם הפרשים של בין 6 ל-8 שעות בין כל מנה.

כטיפול בדלקת גרון הכמות המומלצת למבוגרים היא 1 גרם ביום, פעמיים בכל יום למשך תקופה של 10 ימים ולילדים כמות של 500 מ"ג פעמיים ביום למשך תקופה של 10 ימים. כטיפול מונע ניתנת התרופה למבוגרים ולילדים במשקל של מעל 25 ק"ג בכמות של 2 גרם וכשעה לפי ההתערבות הרפואית וילדים במשקל נמוך מכך ניתנת מחצית המינון. את התרופה מומלץ ליטול על קיבה ריקה, שעה לפני האוכל או שעתיים לאחר מכן כדי לאפשר את ספיגה המקסימלית.

תופעות לוואי של רפאפן

תופעות לוואי אפשרויות בעת השימוש בתרופה יכולות להיות שלשול, צרבות, בחילה, שינוי בצבע הלשון, דלקת בפה או דלקת בלשון.

תופעות נדירות יותר עשויות להיות אנמיה המוליטית, פגיעה בכליות, חום, פרכוסים או תגובה אנפילקטית. במקרה של הופעת תסמינים אלה, מומלץ מאד לפנות באופן מיידי לרופא המטפל.

אזהרות – נטילת התרופה אסורה לרגישים לפניצילין. הסובלים מפגיעה חמורה בכליות נדרשים ליטול כמויות קטנות יותר של התרופה וחולים הסובלים מפרכוסים או סבלו מכך בעבר, צריכים להיזהר זהירות יתר בעת נטילתה.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן