שמחת בית השאיבה – מה כדאי לדעת שאיבת שומן

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

שאיבת שומן

בניגוד למה שנהוג לחשוב, שאיבת שומן היא לא תהליך קסמים שבו נפטרים מהשומן המיותר בגוף ו"עוקפים" את הצורך בדיאטה נכונה או בספורט.שאיבת שומן

לא רק ששאיבת שומן אינה באה על חשבון הפחתת משקל באמצעים ה"מסורתיים" יותר, היא בפירוש אינה מתאימה לאנשים בעלי עודף משקל גבוה, כיוון שאלה מועדים לסיבוכים שונים כתוצאה מהניתוח. ההליך מיועד לטפל במצבורי שומן בגוף שאינם נעלמים בעזרת דיאטה או ספורט, למשל בירכיים או בזרועות. בניתוח לעיצוב ישבן שואבים שומן כדי להשתילו מחדש בישבן.

שאיבת שומן משנה את מאזן הנוזלים בגוף ולכן מנתחים נזהרים מלשאוב מעבר לשניים-שלושה קילוגרמים של שומן בפעם אחת.

ניתוח שאיבת שומן אינו ניתוח פשוט ואסור לשקול אותו בקלות ראש – הסיבוכים יכולים להיות אסתטיים או רפואיים, והסבר מפורט על אלה ועוד יש לבקש בשיחה מקדימה לניתוח מהרופא. ככל ששאיבת השומן תהיה ממוקדת ומינורית יותר פוחתים הסיכויים לסיבוכים ולסיכונים מיותרים.

מה קורה במהלך ניתוח שאיבת שומן?

מטרתה של השאיבה היא בעצם לסלק לצמיתות את מצבורי תאי השומן המיותרים בגוף. לכולנו מספר קבוע של תאי שומן, שמתמלאים או מתכווצים בהתאם לעלייה או לירידה במשקל, אך בכל מקרה נותרים תמיד בגוף.

במהלך הניתוח מוחדרת צינורית לאזורים הבעייתיים השואבת את תאי השומן באזור ומעלימה אותם. לפני הניתוח משורטטים האזורים המועדים לשאיבה על גופו של המטופל ולאחר מכן ניתנות תרופות הרגעה.

הניתוח עצמו מבוצע בהרדמה מקומית ובמהלכו עוקב המנתח כל הזמן אחר הכמות הנשאבת. הניתוח אורך בדרך כלל בסביבות שעה וחצי-שעתיים, תלוי בכמות השומן ובמספר האזורים שמהם שואבים אותו.

הגוף לאחר שאיבת השומן

לאחר הניתוח נחבשים האזורים המטופלים בחבישת לחץ. כאשר מטפלים באזורי הגוף התחתון ניתן למטופל סוג של מחוך שעליו ללבוש למשך עד כמה שבועות לאחר הניתוח (עם הסרתו הזמנית לצורך רחצה) .

מטרתם של התחבושות ושל המחוך היא להוריד את הנפיחות שלאחר השאיבה ועזור בעיצובו הסופי של הגוף. התחבושות השונות נשארות על הגוף בין כמה שבועות לכמה חודשים לאחר הניתוח, הכול לפי המלצתו של הרופא בהתאם לאזור וכמות השאיבה ממנו.

ככל שעורו של המטופל גמיש ואלסטי יותר יש סיכוי לתוצאות מוצלחות, לכן רצוי לבצע את השאיבה לפני גיל 40 כדי להשיג תוצאות טובות. עם זאת, יש לדעת כי פעמים רבות, במיוחד בקרב נשים, אחת מתוצאות הטיפול היא הופעה או החמרה של צלוליט, בייחוד בגפיים התחתונות. למרות זאת נשים רבות מעדיפות עור בעל צלוליט על מצבורי שומן. התוצאה הסופית של הניתוח מושגת לאחר חודשיים-שלושה, כאשר כל הנפיחויות ירדו ושטפי הדם נרפאו.

למרות הפופולריות הגוברת והולכת שלו, גם בקרב גברים, חשוב לזכור שאל הליך שאיבת שומן מגיעים לאחר השגת משקל תקין. כדאי לנסות לחטב ולעצב את הגוף קודם כל בעזרת ספורט, דבר שיתרום לא רק מהבחינה האסתטית אלא גם הרפואית, ורק לאחר מכן לשקול הליך ניתוחי שיטפל במצבורי השומן שלא יורדים בשום דרך אחרת.

המסת שומן

בשנים האחרונות נכנסה לענף הניתוחים טכנולוגיה חדשה – המסת שומן, שבה משתמשים בקרני לייזר או אולטרה-סאונד שממסות את תאי השומן, ללא התערבות כירורגית.

אמנם התהליך איטי יותר, אך מצד שני פוחתים הסיכונים הרפואיים שבמהלך התהליך ולאחריו וישנם דיווחים על תוצאות מוצקות, מחוטבות ומשביעות רצון יותר. עם זאת, השיטה החדשה עדיין בתחילת הדרך בארץ ולכן מומלץ למי שמעוניין לבדוק היטב עם הרופא איזו שיטה תתאים לו ביותר.

שאיבה או המסה – זכרו שזהו המוצא האחרון ועדיף להשקיע בתזונה נכונה ובספורט, שישפיעו עליכם לטובה גם הקיץ הזה וגם לאחריו, בגוף ובנפש.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן