על היתרונות והחסרונות של המסת שומן

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

על היתרונות והחסרונות של המסת שומן

על היתרונות והחסרונות של המסת שומןכל אחד מאיתנו נולד עם כמות קבועה של תאי שומן. במהלך חיינו הם מתכווצים ומתמלאים בהתאם לתנודות במשקל הגוף שלנו, אך הם תמיד קיימים.

לעתים קרובות, גם אם אנו בעלי משקל תקין ועוסקים בספורט, ישנם אזורים בגוף שבהם מצבורי שומן שלא נעלמים בשום אופן.

המלחמה במצבורי השומן האלו הולכת ותופסת נתח גדול יותר ויותר בענף הניתוחים והטיפולים הפלסטיים-אסתטיים.

שאיבת שומן היא האפשרות הידועה יותר לסילוק תאי שומן מיותרים, אך יש כאלה המעדיפים טיפול המסת שומן, שנעשה ללא ניתוח ואינו פולשני כמו האפשרות הראשונה.

המסת שומן – איך ממסים שומן?

ישנן כמה שיטות לטיפול בהמסת שומן, ובכולן משתמשים בחומרים שונים על מנת להמס את תאי השומן, כלומר לפרק ולשבור אותם (במקום לשאוב אותם החוצה כמו בשאיבת שומן).

בכל הטיפולים, בניגוד לשאיבת שומן, לא מוציאים את השומן החוצה אלא גורמים להפחתת והידלדלות מספר תאי השומן שבגוף. להלן השיטות הנפוצות היום בתחום המסת שומן:

המסת שומן בזריקה

המסה בזריקה – חומר בשם פוספטידיל כולין מוזרק במספר זריקות ממוקדות לאזור הבעייתי ובעצם "מפרק" את תאי השומן לחלקיקים זעירים שייעלמו כחודשיים לאחר הטיפול.

תופעת לוואי מיידית: ייתכנו תחושות צריבה, נפיחות או אודם באזור המטופל. כמו כן הטיפול אסור לנשים בהריון או מניקות, לבעלי סוכרת, בעיות בקרישת הדם או בעיות כבד וכליות.

הטיפול מתאים להתמקדות באזורים קטנים בלבד. זהו טיפול חדשני יחסית ומכאן חסרונו הגדול – אין עדיין מידע מצטבר על השפעות לוואי לטווח ארוך ועל סיכונים רפואיים שיכולים להיווצר כתוצאה ממנו.

המסת שומן בעזרת קרני אולטרה-סאונד או לייזר

המסה בעזרת קרני אולטרה-סאונד או לייזר – מדובר במכשירים שונים אשר שולחים קרינה לאזורי השומן וממסים את תאי השומן.

בשיטה זו נראית לעין ירידה בהיקפים כבר מתחילת הטיפולים, וכמו המסה בזריקה היא אינה פולשנית, אינה מצריכה הרדמה ולקיחת סיכונים הכרוכים בניתוח ואינה מונעת מהמטופל להמשיך בשגרת יומו מיד לאחר הטיפול.

חסרונותיה: היא אטית יחסית, מצריכה מספר גדול של טיפולים שעלול להיות כואב מאוד לכיס וישנם גם דיווחים על היווצרות של כוויות עור באזורים המטופלים כמו גם תיאוריות רפואיות הטוענות כי השימוש בשיטות אלה מעודד התפתחות תאים סרטניים בגוף.

יש הטוענים גם כי טיפול מסוג זה חייב להיות מלווה בדיאטת הרזיה, משום שהמסת תאי השומן בעצם משחררת את השומן למערכת המטבולית בגוף, וללא דיאטה השומן ייספג בחזרה בגוף במקום להיפלט החוצה. וגם כאן, מדובר בשיטה חדשה יחסית הקיימת בשוק כשלוש שנים בלבד.

למי זה מיועד?

חשוב לזכור כי טיפול המסת שומן לא מיועד לאנשים שסובלים מעודף משקל, אלא כטיפול באזורים מצומצמים בהם לא ניתן לטפל בשומן בדרך של תזונה או ספורט.

אפשר לסכם כי יתרונותיהן של השיטות להמסת השומן הם ההימנעות מניתוח פולשני ומורכב ומהרדמה, ואפשרות להמשיך בשגרת החיים במקביל לסדרת הטיפולים ללא כאבים או תקופת החלמה. החסרונות הם הצורך בסדרה של כמה טיפולים ובסימן שאלה גדול לגבי תופעות לוואי וסיכונים. בדקו, שקלו ובררו היטב.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן