תרגילי ידיים ואצבעות להקלת כאבים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

תרגילי ידיים ואצבעות להקלת כאביםתרגילי ידיים ואצבעות מסייעים בחיזוק המפרקים, מגדילים את טווח התנועה ומספקים הקלה בכאב. יש לבצע את התרגילים רק עד למתיחה, ללא כאב. התרגילים מתחילים בעוצמה מתונה ומתגברים בהדרגה, עד להשגת שיפור בכאבים לטווח הארוך.

כיווץ כדור לידיים

תרגיל זה מקל על פתיחת ידיות דלתות והחזקת חפצים מבלי להפילם ומייתר את הצורך בשימוש במשככי כאבים. מחזיקים כדור רך בכף היד ולוחצים אותו חזק ככל שניתן; מחזיקים למשך מספר שניות ומשחררים; חוזרים על התרגיל עשר עד 15 פעמים בכל יד.

יש לבצע תרגיל זה פעמיים עד שלוש פעמים בשבוע, אך להעניק מנוחה לידיים למשך יומיים בין התרגילים. אין לבצע את התרגיל אם מפרק האגודל פגום.

כיווץ כדור לאצבעות

תרגיל זה מסייע בחיזוק שרירי האצבעות והאגודל למניעת דלקת גידים. הוא מסייע להשתמש במפתחות, לפתוח חבילות מזון ולהפעיל חפצים גדולים בקלות רבה יותר.

לוחצים כדור רך בין קצות האצבעות והאגודל; מחזיקים למשך חצי דקה עד דקה; שבים על התרגיל עשר עד 15 פעמים בשתי הידיים. מבצעים תרגיל זה פעמיים עד שלוש פעמים בשבוע, אך מעניקים מנוחה לידיים למשך יומיים בין התרגילים. אין לבצע את התרגיל אם מפרק האגודל פגום.

מגע אגודלים

תרגיל זה מסייע להגברת טווח התנועה באגודלים, ומאפשר ביצוע פעילויות כגון שימוש במברשת שיניים, מזלג וכף, וכתיבה, כך שאין צורך לעבור טיפול בגלי הלם.

מחזיקים את היד ישר מול הפנים; בעדינות נוגעים עם האגודל בכל אחת מקצות ארבע האצבעות האחרות, אצבע אחת בכל פעם, ליצירת עיגול; מחזיקים כל מתיחה למשך חצי דקה עד דקה, וחוזרים על התרגיל לפחות ארבע פעמים בכל יד.

הארכה והרחבה – חיזוק שרירי האגודלים מסייע בתפיסת והרמת משאות כבדים. מניחים את היד על השולחן; כורכים גומייה סביב היד, ליד בסיס המפרקים והאצבעות; מניעים בעדינות את האגודל מהאצבעות כפי שניתן; מחזיקים את התנוחה למשך חצי דקה עד דקה, ומשחררים; חוזרים על התרגיל עשר עד 15 פעמים בשתי הידיים. ניתן לבצע את התרגיל פעמיים עד שלוש פעמים בשבוע, אך יש להעניק מנוחה לידיים למשך יומיים בין התרגילים.

תרגיל אגרוף – תרגיל פשוט לחיזוק מפרקי הידיים: מכווצים את הידיים לאגרוף עדין, כשהאגודל עוטף את האצבעות; מחזיקים את התנוחה למשך חצי דקה עד דקה, ופורשים את האצבעות לרווחה; חוזרים על התרגיל עם שתי הידיים, ארבע פעמים.

מתיחת אצבעות – תרגיל מתיחה המסייע בהקלת הכאב ומשפר את טווח התנועה בידיים: מניחים את כף היד על שולחן או משטח שטוח; מיישרים בעדינות את האצבעות מבלי לאמץ את המפרקים; מחזיקים את התנוחה למשך חצי דקה עד דקה, ומשחררים; חוזרים על התרגיל לפחות ארבע פעמים לכל יד.

מתיחת טופר – מסייעת לשיפור טווח התנועה באצבעות. מפנים את כפות הידיים אל הפנים; מכופפים את קצות האצבעות למטה על מנת לגעת בבסיס כל אצבע. היד צריכה להיראות כמו טופר; מחזיקים את התנוחה למשך חצי דקה עד דקה, ומשחררים. חוזרים על התרגיל לפחות ארבע פעמים לכל יד.

גמישות אצבעות – תרגיל זה משמש לסיוע בהגדלת טווח התנועה והגמישות באצבעות. מניחים את היד שטוחה על שולחן או משטח אחר; מרימים בעדינות אצבע אחת, כששאר האצבעות נחות על השולחן, ומורידים אותה. ניתן אף להרים את כל האצבעות והאגודל בבת אחת ולהורידן. חוזרים על התרגיל שמונה עד 12 פעמים בכל יד.

תרגיל אגודל – תרגיל זה מסייע להגברת טווח התנועה באגודלים. מתחילים עם כף היד מול הפנים; מאריכים את האגודל הרחק מהאצבעות האחרות ככל הניתן, ואז מכופפים את האגודל על כף היד כך שהוא נובע בבסיס האצבע הקטנה; מחזיקים את התנוחה למשך חצי דקה עד דקה; חוזרים על התרגיל לפחות ארבע פעמים עם שני האגודלים.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן