תרופת קלונקס

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

תרופת קלונקסקלונקס, תרופה פסיכיאטרית מהדור החדש, עוזרת לטפל במקרים של חרדה ומהווה מענה טיפולי גם לחולים במחלת האפילפסיה. התרופה ידועה, בזכות הרכיבים שלה, כמרגיעה ובמקרים מסוימים בעל יכולות היפנוטיות או מסממות. קלונקס ניתנת במרשם רופא בלבד, כשמינונים גבוהים מדי בה יכולים להיות מלווים בתופעות לוואי לא נעימות.

התרופה ניתנת לסובלים מפאניקה, מפוביות למיניהן, מפוסט טראומה וגם מהפרעה טורדנית כפייתית. בנוסף, תרופה זו יעילה גם כטיפול בילדים הסובלים מאפילפסיה ובעיקר לצרכי בקרה על ההתקפים.

מהי התרופה?

התרופה גורמת לגירוי ה – GABA, חומצה גמא אמינובוטירית, שתפקודה הלקוי גורם לאנשים לסבול מחרדה. במצב תקין היא לוקחת חלק חשוב מאד בתפקודו של המוח ועוזרת להתגבר על מצבי לחץ וחרדה. התרופה מגבירה את פעילותה באזורים מסוימים במוח, כמו למשל במערכת הלימבית, ובכך מפחיתה את עוצמות החרדה.

לאילו מצבים מסייעת ומטפלת?

קלונקס ניתנת, כאמור, בעיקר במקרים של חרדה. החרדה היא תופעה נפוצה מאד והיא באה לידי ביטוי במחשבות שאינן מציאותיות או רציונאליות, בפחדים המפריעים באופן משמעותי לתפקוד היום יומי. אנשים הלוקים בחרדה מסוג מסוים, מאובחנים לרוב גם כלוקים בהפרעה הקשורה למצב הרוח, כלומר לדיכאון, או בסוג נוסף של חרדה. ישנם סוגים שונים של חרדות, המטופלות על ידי הקלונקס. פוביות, פאניקה, הפרעה טורדנית כפייתית, חרדה כללית ופוסט טראומה הם המצבים השכיחים ביותר, המטופלים באמצעות תרופה זו.

אופן נטילתה

את התרופה מקבלים, כאמור, במרשם רופא בלבד ותחת פיקוח רפואי. התרופה מגיעה כטבליות, כדורים, שאותם יש ליטול פעם אחת ביום בדרך כלל.

תופעות לוואי וסיכונים

כדי שתיווצר השפעה כלשהי על הנוטלים אותה, יש צורך במינון גבוה של קלונקס. הדבר עשוי להוביל לתלות בתרופה וגם לתסמונת הגמילה, מה שקורה בעיקר אצל 30 אחוז מהנוטלים את התרופה למשך תקופה של 30 יום או יותר. תופעות לוואי נוספות יכולות להיות תוקפנות, עצבנות, שיבוש בפעילויות מוטוריות שונות, אובדן הזיכרון לטווח הקצר ואובדן הליבידו.

בדומה לתרופות הבנזודיאזפיניות האחרות, הקלונקס פועלת גם כמעין סם שינה בעבור אנשים מסוימים, כששימוש לא נכון ומבוקר בה עשוי לפגוע בגוף ולגרום להצטברות של רעלים. כשמשלבים אותה יחד עם תרופות אחרות, יכולה להיות לה השפעה קטלנית. התרופה יכולה לגרום גם לתחושת ישנוניות במהלך היום וגם לעייפות ועבור חלק מהאנשים גם לתופעה המזכירה בתחושותיה את ה"הנגאובר" בשל השפעתה על גלי הדלתא של המוח.

מה חשוב לזכור כשלוקחים קלונקס?

לאור השפעותיה השליליות של התרופה במקרים של שימוש שאיננו מבוקר ולאור תופעות הלוואי האפשרויות שלה, חשוב להיות מלווים ברופא מטפל בזמן נטילתה ובמידה ומופיעים תסמינים כלשהם לפנות אליו בהקדם. כמו תרופות פסיכיאטריות אחרות יש לתרופה זו יתרונות רבים אולם מומלץ להיות עם "יד על הדופק" כדי לוודא שהיא אכן משפיעה לטובה ועוזרת להתמודד עם הפרעת החרדה או בעיות אחרות, שבגינן נוטלים אותה.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן