הידרותרפיה – שיטת טיפול במים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

הידרותרפיה

הידרותרפיההמים נעימים, רכים, נוגעים קלות בגופנו, גורמים לנו להרגיש שוב בתוך הרחם. מרבית האנשים מרגישים בתוך המים, כאילו שבו לסביבתם הטבעית.

המים מרגיעים ועוזרים לא רק להרגשה נפשית שלווה אלא גם יכולים לעזור לשפר מיומנויות של שליטה, יציבה וכדומה. בשנים האחרונות, חלה עלייה בטיפולי הידרותרפיה. שיטה אשר הוכיחה עצמה כיעילה, בטוחה ונעימה לבעיות והפרעות רבות.

מהי הידרותרפיה?

הידרותרפיה היא שיטת טיפול הנעשית ונעזרת במים. ביוונית המילה הידרו= מים ותרפיה= טיפול. השיטה מתמקדמת בטיפולים פזיותרפיים בתוך המים או בעזרת המים.

הטיפול לרוב נעשה בבריכת שחייה המיועדת לטיפול או לשיקום, למרות שניתן לבצע את שיטת הטיפול בכל בריכה אחרת, אך בשל האופי הרגיש של הטיפול ושל האנשים הזקוקים לטיפול זה, מומלץ ללבצע את ההידרותרפיה במקום מיוחד המוקצה לה, בכדי שהאדם יריגש בנוח עם עצמו וסביבתו.

שיטת הידרותרפיה עובדת על עקרונות פזיולוגים-פיסיקליים בסיסיים ומנצלת את תכונות המים, כגון: לחצים הידרוסטאטיים, חום, תחושת נעימות, הרגעה ושחרור.

השיטה פועלת כאשר מדריך מוסמך עובד עם המטופל ומשגיח עליו כל הזמן, בזמן שהוא מבצע איתו תרגילים שונים בתוך המים. בשל התכונות הייחודיות של המים, יכול המדריך לעזור גם למטופל השוקל יותר ממנו או נמצא בעודף משקל.

הצלילה ותרגילים שונים מתחת למים, יעזרו לשפראת היכולת הנשימתית ולסייע במניעת בצקות. כמו כן יעזרו המים לסלק פסולת ונוזלים אשר הצטברו ויעזרו להאריך את  ושרירי הנשימה. בנוסף, ניתן לעבוד במים על חיזוק השרירים, בשל צמיגות המים אשר משפיע על ההתנגדות החוזרת. כוח הציפה של המים, יעזור להפחית את העומס הנוצר על המפרקים ויאפשר לאדם להניע ולהפעיל אותם ביתר קלות.

הלחץ ההידרוסטאטי וחום המים, עוזרים בהפחתת הכאב, שיש לאנשים הסובלים ממוגבליות מסויימות ובנוסף, עוזרים להגביר את קצב זרימת הדם. כמו כן, בעזרת כוח הכבידה ועקב כך הירידה במשקל הגוף בתוך המים, יכולו אנשים בעלי מוגבליות תנועה, להרגיש יותר חופשיות ועצמאות בתוך המים.

המים החמים עוזרים להרפות שרירים מכווצים, מדכאים את מערכת העצבים הסימפטטית (אשר בין היתר אחראית על קצב הלב) ובעצם כך מסייעים בהעלאה של לחץ הדם.

מי צריך הידרותרפיה?

שיטת טיפול הידרותרפיה הוכיחה עצמה כמועילה ומוצלחת לאנשים הסובלים מהפרעות וממגוון מחלות כגון: מחלת פרקינסון, מחלות של מערכת השרירים, שיתוק מוחין בדרגות שונות, אנשים הסובלים מפריצת דיסק, אנשים הסובלים ממחלות ניווניות של העצמות והשרירים, לדוגמא:

הידרותרפיה – טיפול במים, מסייע גם מבמניעת בריחת סידן אצל נשים ובכך מונעת התפתחות אוסטיאופורוזיס בעתיד. בנוסף, הטיפול בהידרותרפיה הוכח כיעיל ומוצלח לשיפור היציבות, שיווי המשקל, הגדלת טווח התנועה, חיזוק השרירים וספורטאים רבים מוצאים את ההידרותרפיה כפתרון מצויין לבעיות שנוצרות בגופם לאחר תחרויות ופעיליות ספורטביות.

טיפול במים – למי זה מתאים?

באופן כללי, טיפולי הידרותרפיה מתאימים לכל אדם מגיל שלושה חודשיים ומעלה. לפני הטיפול הראשון, יש צורך לקבל אישור רפואי מהרופא המטפל, למרות שאין לטיפולי הידרותרפיה תופעות לוואי, ייתכן וקבוצה קטנה של אנשים לא תתאים לטיפולים אלו ולכן מומלץ להתייעץ עם הרופא לפני כן.

במפגש הראשון של הידרותרפיה ייערך אבחון של בעיית המטופל ותקבע לו תוכנית טיפולית בהתאם לצרכיו ולרצונותיו.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן