בית חולים מעייני הישועה בבני ברק

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בית חולים מעייני הישועה בבני ברק

בית חולים מעייני הישועה בבני ברקהמרכז הרפואי מעיני הישועה הוא בית חולים חרדי הממוקם בבני ברק ומשרת את האוכלוסייה המקומית מבני ברק ומאזור גוש דן.

המרכז הוקם בשנת 1990 מתוך מטרה להקים בית חולים אשר פועל על פי חוקי ההלכה, כאשר עם הקמתו פעלה בו רק מחלקת יולדות וכיום הוא משרת כ- 100,000 מטופלים בכל שנה.

צוות הלכתי

אופיו ההלכתי של בית החולים מגיע לידי ביטוי כאשר נדרשת פעולה רפואית, אשר קיים ספק באישורה ההלכתי ואז מערב צוות בית החולים את הצוות ההלכתי ובראשו רב, אשר יפסוק בנוגע להמשך הפעולה הרפואית.

בשבתות ובחגים מבצעים פעולות רפואיות שהן בגדר פיקוח נפש וכל פעולה אשר אינה מוגדרת ככזו, נעשית על ידי גויים.

המחלקות בבית חולים מעייני הישועה

המרכז כולל מספר מחלקות, מרפאות ומכונים ייעודיים כגון מחלקת יולדות, מחלקת פגים, ילודים, הרדמה וטיפול נמרץ, מרפאת כאב, מחלקת תזונה ודיאטה ועוד.

מחלקת יולדות

מחלקת היולדות של בית החולים היא המחלקה הוותיקה ביותר והיא כוללת שני אגפים הכוללים חדרי הנקה ומספקים שירותים של יועצת הנקה. המחלקה מספקת 21 חדרי אשפוז ליולדות ושני חדרי VIP לשימוש היולדות לצרכי ביות, שמאפשרים לאם ולתינוק לשהות באותו החדר, משך כל תקופת השהייה בבית החולים.

באגף החדש במחלקה אשר קיבל את השם 'מחלקה ראשונה' מוצעים חדרים מרווחים, משופצים ומאובזרים. המרכז מאפשר שירותים מתקדמים ליולדות כמו אפשרות ללידה טבעית, שכירת מיילדת פרטית מטעם בית החולים ועוד.

מחלקת פגים וילודים

מחלקת הפגים של בית החולים מטפלת בכ- 350 פגים מדי שנה וערוכה להתמודדות עם מגוון הבעיות הרפואיות הנפוצות אצל פגים, שנובעות מחוסר בשלות של מערכות הגוף השונות. למחלקה מגיע כל תינוק שנולד לפני השבוע ה- 37 של ההיריון ושם הוא מחובר למוניטור ונמצא תחת השגחה צמודה.

מחלקת הילודים של בית החולים מטפלת בכ- 9,000 תינוקות שאינם פגים מדי שנה. מחלקה זו כוללת שלושה אגפים כללים, מחלקת ביניים המטפלת בתינוקות הדורשים השגחה צמודה יותר ומחלקת ילודים ב' שכוללת אמהות ותינוקות השוהים באגף 'מחלקה ראשונה'.

רפואה דחופה

מערך ההרדמה וטיפול נמרץ של בית החולים כולל בתוכו מספר יחידות ומחלקות כגון חדרי ניתוח, מחלקת הרדמה, יחידה לטיפול נמרץ כללי, מרפאת טיפול בכאב ועוד. במחלקה מבצעים ניתוחים בכ- 3,000 מטופלים מדי שנה המגיעים מכלל המחלקות בבית החולים.

מחלקת ההרדמה מספקת שירותים לכלל הניתוחים המתבצעים במחלקה וגם הרדמה ואלחוש בלידה כמו זריקות אפידורל. היחידה לטיפול נמרץ כללי שבמחלקה מטפלת בכ- 150 חולים דחופים מדי שנה הסובלים מפגיעות מגוונות כגון הלם, דימום, הפרעות קצב ועוד.

מרפאת כאב

מרפאת הכאב של בית החולים מטפלת בחולים הסובלים ממגוון סוגים של כאב, כגון כאבי גב, צוואר, מיגרנות, כאבי מפרקים, כאבים לאחר פגיעות ועוד. סוג הטיפול הניתן במרפאה מותאם באופן אישי לכל חולה ולסוג הכאב ממנו הוא סובל.

הצוות הרפואי במרפאה מעריך את סוג הכאב על פי מדדים קבועים שנקראים 'סרגל כאב' ובהתאם לתוצאות ממליצים על סוג הטיפול. המרפאה מאפשרת טיפול בכאב בשילוב עם טיפולים נוספים, כמו פיזיותרפיה וגם טיפולי כאב בביתו של המטופל.

תזונה ודיאטה בבית החולים

מחלקת תזונה ודיאטה של בית החולים מספקת שירותים לכלל המחלקות והמטופלים בבית החולים. במחלקה פועלות מספר דיאטניות קליניות שמספקות ייעוץ תזונתי ואחראיות על הרכבת תפריט תזונתי למטופלים הזקוקים לכך.

צוות המחלקה מנוסה בהרכבת תזונה מתאימה למטופלים הסובלים מקשיי בליעה, בעיות תת תזונה, סכרת, אנמיה, חולים מונשמים ועוד. המחלקה מספקת ייעוץ לחולים לפני ואחרי ניתוח, הדרכה וייעוץ לנשים בהיריון עם סיכון גבוה וטיפול בילדים עם בעיות השמנה.>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן