מרפאת כאב לטיפול בכאבים כרוניים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מרפאות כאב


מרפאות כאבמאז 2001, אז הוכר הכאב הכרוני כמחלה שכיחה, חלה התפתחות מואצת בתחום הטיפול בכאב. כיום קיימות בארץ מגוון מרפאות כאב– חלקן פרטיות, חלקן בבתי החולים וחלקן של קופות החולים השונות, כגון מרפאת כאב של מאוחדת, הפועל כחלק משירותי הרפואה המשלימה.

התשלום הוא בהתאם לסוג המרפאה, כדאי לברר עם קופת החולים אילו טיפולים מוצעים באיזה מחיר. ישנן מרפאות המתמחות בכאב מסוג מסוים, אך רובן נותנות מענה למגוון כאבים, באמצעות מומחים שונים המטפלים כל אחד בתחומו: רופא כאב, נוירולוג, פסיכיאטר, רופא משפחה ועוד.

מי מטופל במרפאות כאב?

אל המרפאות מגיעים אנשים הסובלים ממצב של כאב כרוני, ומדובר באחוז לא קטן מהאוכלוסיה:  כאב מוגדר ככרוני כאשר הוא נמשך זמן רב לאחר ההחלמה המצופה.

לפעמים מגיעים אל המרפאה כתוצאה מכאב שמקורו לא ברור- כאב בשרירים, במפרקים, בגב, בצוואר, כאבי ראש ועוד. לעתים מגיעים כתוצאה ממחלה או חבלה, לאחר שהבעיה עצמה נפתרה אך הכאב נותר, למשל אנשים לאחר סרטן או לאחר שלבקת חוגרת. לעתים מדובר בכאב נוירופטי, שמקורו בפגיעה במערכת העצבים (כמו במחלת דיסאוטונומיה משפחתית).

סוגי הטיפולים

עדיין לא נמצא טיפול אופטימלי בכאב כרוני, והטיפול בכל אדם ואדם הוא אינדיבידואלי ומשתנה בהתאם למצב הגופני, למצב הנפשי ולנסיבות הפגיעה. לפיכך הליך הטיפול הוא ממושך ומבוסס על ניסוי וטעייה, כולל שינויים בסוג הטיפול, במינון התרופות, בשילוב טיפולים ועוד.

הטיפול במרפאת כאב דורש סבלנות, אך בסופו של דבר הוא יכול ליצור הקלה בכאב ובתחושה הכללית ולשפר באופן משמעותי את איכות החיים.

טיפול תרופתי: ניתן בכדורים או בזריקות בהתאם לאבחנה הספציפית.

טיפול בחשמל: מגרה אזורים על פני העור, או במקרים מסוימים אזורים פנימיים ליד עמוד השדרה. הטיפול החשמלי משמש אם טיפול תרופתי אינו עוזר, כיוון שהוא פועל ישירות על מערכת העצבים- הוא יוצר שיתוק של עצבים מסויימים שמהווים את מקור הכאב וכך מונע את הכאב אך גם פוגע בפעילות התקינה של העצבים.

טיפולים מתקדמים:

  • טיפול בגלי רדיו- העברת זרם חשמלי אל האזור הקרוב לעצב המעביר את הכאב.
  • חסימת עצב פריפרי- חסימה חלקית או מלאה של העצב המוביל אל מקור הכאב באמצעות הזרקה ישירות לאזור הבעייתי.
  • השתלת משאבה- להעברה קבועה של תרופות במינון נמוך אל האזור העצבי הפגוע.
  • השתלת אלקטרודה- להעברה קבועה של פולסים חשמליים אל האזור העצבי הפגוע.

רפואה משלימה: כל מרפאה מציעה מגוון טיפולים משלימים שאמורים לסייע להקלה על הכאבים, אבל גם למטרות נוספות: הפעלת אזורים בגוף שאינם פעילים בגלל הכאב, יצירת אורח חיים בריא למרות הכאב, שיקום המערכת החיסונית, חיזוק החוסן הנפשי והרגשי.

בין הטיפולים: פיזיותרפיה, דיקור, רפואה סינית, צמחי מרפא ונטורופתיה.

טיפול פסיכולוגי

לכאב כרוני ישנה פעמים רבות השפעה רגשית קשה. תחושות כמו דכאון, ייאוש, חרדה ותסכול מוכרות לרבים מהחולים בכאב כרוני, דבר שפוגע ביחסים בתוך המשפחה, בתפקוד התעסוקתי, בחיי החברה, בדפוסי האכילה והשינה ובעצם בכל מרכיבי החיים. הקושי הרגשי מביא פעמים רבות להעצמת הכאב כיוון שהוא פוגע במערכת החיסונית ומחליש את הגוף.

לפיכך מרפאות הכאב מספקות גם טיפולים ע"י פסיכולוגים רפואיים, אשר מכירים את המחלה והשלכותיה. הם משתמשים בטכניקות קוגנטיביות התנהגותיות כגון ביופידבק והרפיה, אשר מתאימות במיוחד להקלה על כאב.

יתרונות מרפאת הכאב

במרפאות הכאב עובדים רופאים מומחים ממגוון תחומים ובמיוחד מומחים לכאב, אשר מכירים סוגים שונים של כאבים ושיטות טיפול שונות. הטיפול הוא תמיד רב- מערכתי וכולל מגוון רחב של טיפולים במקביל, בהתאם לצרכים של כל חולה.

בשל ההתמחות הייחודית של המרפאות, הן מכילות ציוד משוכלל ויקר, למשל מכשירים המאפשרים לבצע טיפולים באמצעות הנחיית רנטגן, CT, הנחיות לביצוע תרגילי ידיים ואצבעות להקלת כאבים, ושאר מערכות מתקדמות.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן