מרכז שניידר לרפואת ילדים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מרכז שניידר לרפואת ילדים

מרכז שניידר לרפואת ילדים הוקם בשנת 1991 בפתח תקווה וכיום הוא בית החולים הגדול ביותר בישראל לרפואת ילדים ומשתייך לקבוצת שירותי בריאות כללית. מרכז שניידר לרפואת ילדים

בית החולים הוקם בעזרת תרומה של משפחת שניידר, אשר ביקשה להקים בארץ בית חולים לילדים מכל רחבי העולם וכיום הוא מסונף לבית הספר לרפואה של אוניברסיטת תל אביב ופועלים בו סטודנטים לרפואה ולסיעוד.

המרכז מכיל 258 מיטות אשפוז במגוון המחלקות שבו, מכונים ומרפאות ייעודיות, כאשר הבולטים שבהם הם אלו העוסקים בהשתלות מח עצם בילדים, רפואה פסיכולוגית לילדים, המטולוגיה אונקולוגיה, מכון לב, הדמיה, אשפוז ילדים ועוד.

המחלקה לרפואה פסיכולוגית

במחלקה לרפואה פסיכולוגית לילדים פועלות מספר מרפאות החל ממרפאה כללית, מרפאת חרדה, מרפאת פוסט טראומה, מרפאת דיכאון ואובדנות, מרפאת טורט, מרפאת ליקויי למידה ועוד.

המרפאה הכללית במחלקה לרפואה פסיכולוגית, מטפלת בילדים ובני נוער הסובלים מקשיים או מצוקות רגשיות שונות, תוך אבחון, טיפול והדרכה למטופלים ולבני משפחותיהם.

מרפאת החרדה מטפלת בילדים הסובלים מהפרעות חרדה ומסייעת הן בהיבט הפסיכולוגי והן בהיבט התרופתי, על מנת להקנות למטופלים את הכלים להתמודדות עם מצבי חרדה, כאשר במסגרת המרפאה פועלת גם המרפאה לפוסט טראומה.

במרפאה לדיכאון ואובדנות מטפלים בילדים עם הפרעות במצבי הרוח ושלבים שונים של דיכאון בגיל ההתבגרות, בעזרת טיפול קוגנטיבי התנהגותי ייחודי ושימוש בתרופות במידת הצורך.

המחלקה להמטולוגיה ואונקולוגיה

המחלקה להמטולוגיה אונקולוגיה של בית החולים מטפלת בילדים ובני נוער מכל רחבי הארץ הסובלים ממחלות דם או מחלות ממאירות. המחלקה כוללת מספר מרפאות כגון המרפאה ההמטולוגית, מרפאת פוריות, מרפאת מעקב, מרפאה לחולי מחלת גושה ועוד.

כמו כן, כוללת המחלקה אשפוז ואשפוז יום, מעבדות מחקר וגם את היחידה להשתלות מח עצם, אשר ביצעה כבר כמה מאות השתלות מח עצם בילדים מאז הקמתו של המרכז הרפואי.

מכון הלב בבית חולים שניידר

מכון הלב של המרכז לרפואת ילדים אחראי על אבחון, טיפול ומעקב אחר כל סוגי מומי הלב בילדים ובני נוער וטיפול במחלות לב כגון דלקת שריר הלב, דלקת קרום הלב, קדחת השגרון ועוד.
המכון כולל מרפאה להפרעות בקצב הלב, מרפאה לקוצבי לב, יחידה לצנתורי לב, אבחון מומי לב בעוברים ועוד. במכון מבצעים בדיקות אק"ג, אקו לב לילדים ולעוברים וגם בדיקות פולשניות כמו צנתורים מסוגים שונים.

מחלקת הדמיה

במחלקה להדמיה של המרכז הרפואי מבצעים מספר רב של בדיקות החל מהדמיה בתהודה מגנטית או MRI, אשר נחלקת להדמיית ראש, עמוד שדרה, לב וכלי דם, בטן ואגן או שלד השרירי. כמו כן, מבצעים בדיקות CT, בדיקות אולטרה סונוגרפיה, צילומי רנטגן והדמיה קונבנציונלית וגם בדיקות שיקוף למערכת הנשימה, מערכת העיכול, מערכת השתן ועוד.

חלק מבדיקות ההדמיה מתבצעות בימים ושעות בהן מקבלים ילדים גדולים יותר וימים ושעות נפרדים בהם מקבלים ילדים קטנים, הזקוקים להרדמה או הרגעה כלשהי.

מחלקות האשפוז בשניידר

במרכז הרפואי פועלות ארבע מחלקות לאשפוז ילדים:

  • המחלקה הראשונה מטפלת במגוון בעיות ומצבים רפואיים המצריכים אשפוז, עם דגש על טיפול בילדים עם מחלות זיהומיות.
  • מחלקת האשפוז השנייה מטפלת במגוון מצבים רפואיים ומבצעת מחקרים בנושאים שונים כגון אסתמה, מחלות עקב זיהום אוויר, אלרגיה, כשל חיסוני ועוד.
  • מחלקת האשפוז השלישית מטפלת במגוון בעיות רפואיות וכן במושתלי כבד, או מטופלים לפני השתלה.
  • מחלקת האשפוז הרביעית לילדים היא היחידה להתערבות במשבר, שמציעה טיפול המשלב בין פסיכיאטריה לרפואת ילדים. היחידה מטפלת בילדים מגיל 6 ועד גיל 18 עם בעיות רפואיות בשילוב עם בעיות נפש. ביחידה מעניקים טיפולים למגוון בעיות וגם אשפוז בהסכמה במחלקה פתוחה. צוות המחלקה כולל אחים ואחיות פסיכיאטריות, פסיכולוגים, דיאטנים ועוד.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן