חדש! – ערכה ביתית לבדיקת שתן

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

חדש: ערכה ביתית לבדיקת שתן

כל אדם נדרש בביצוע של בדיקת שתן מפעם לפעם, בין אם כחלק מהליך הבדיקות התקופתיות ובין אם כאשר יש יסוד מסוים להאמיןחדש: ערכה ביתית לבדיקת שתן שהוא סובל מבעיה מסוימת עליה ניתן ללמוד דרך דרכי השתן. אבל מסתבר שהאופן בו הבדיקה החשובה הזו נעשית בהחלט יכול להשתנות עם השנים.

כשחושבים על בדיקות שתן, רוב האנשים מעלים לנגד עיניהם את הביקור הבלתי נמנע בקופות החולים. הבעיה היא שלבדיקות מהסוג הזה יש כמה חסרונות. הן גוזלות זמן, הופכות אתכם תלויים בלוח הזמנים של קופת החולים וגם עלולות להיות כרוכות במידה לא מבוטלת של חוסר נעימות, הנובעת למשל מהשיטוט במרפאה עם כוס מלאה בשתן.

שירותי בריאות כללית מציעה שירותי חדש של ערכה ביתית לבדיקת שתן, או "בדיקת שתן דיגיטלית", אותה נציג במאמר הנוכחי.

כיצד מתבצעת בדיקת שתן דיגיטלית בפועל?

הבדיקה החדישה פותחה על ידי סטארטאפ ישראלי בשם Healty.io עבור שירותי בריאות כללית. היא נעשית באמצעות ערכה ביתית לבדיקת שתן, הכוללת כוסית ייעודית עבור השתן, מקלון טבילה ולוח צבע. הבדיקה נעשית באופן דומה לבדיקת השתן ה"מסורתית" מהמרפאות ומקופות החולים, ורמת האמינות שלה זהה לזו של הבדיקה הסטנדרטית (כלומר, רמת אמינות גבוהה). ראיה לכך היא שהערכה קיבלה את אישורם של משרד הבריאות הישראלי, מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) והאישור הרגולטורי של האיחוד האירופי.

התהליך עצמו הוא פשוט בכל קנה מידה. האדם נוטל שתן לתוך הכוס וטובל לתוכו את המקלון. את המקלון הוא מניח לאחר מכן על לוח הצבע. השלב האחרון הוא שימוש באפליקציה ייעודית לצילום הלוח ולניתוח התוצאות.

כיצד ניתן לקבל ערכה ביתית לבדיקת שתן?

כדי לקבל את הערכה יש צורך כמובן במרשם רופא, דיגיטלי או מנייר. לאחר מכן קונים את הערכה באחד מבתי המרקחת של קופות החולים. ההגעה לאפליקציה נעשית דרך היישומון של קופת חולים כללית (תחת "שירותים דיגיטליים", ולאחר מכן "בדיקת שתן דיגיטלית"), שתאפשר מעבר לאפליקציית "מעבדה מהבית". האפליקציה מציגה את התהליך הדרוש, שלב אחר שלב, כך שאתם לא צפויים להסתבך יותר מדי.

מיד עם סיום התהליך – וזה אמור לקחת לא יותר מאשר כמה דקות – מקבלים את התוצאות היישר לתיק הרפואי באתר וביישומון של האפליקציה. התוצאות נשמרות כמובן בתיק האישי של המטופלים. מלבד המטופל עצמו, יכולים לצפות בתוצאות רופא המשפחה שלו והרופא אשר הפנה אותו לביצוע הבדיקה.

מי יכול ליהנות מבדיקת שתן ביתית?

ערכה ביתית לבדיקת שתן מיועדת לכמה אוכלוסיות מרכזיות, שיכולות להפיק את המקסימום מביצוע הבדיקה בסביבה המוכרת והבטוחה יותר. הבדיקה עשויה להתבצע על ידי כל מטופל שסובל מדלקת בדרכי השתן או בתסמינים דומים, ומעוניין לאבחן בדיוק מהי הבעיה ממנה סובלים. באמצעות בדיקת השתן אפשר לאבחן ולנטר מחלות והפרעות בדרכי השתן, שיבושים במערכת האנדוקרינית וכן מחלות סיסטמיות או מטבוליות הפוגעות בתפקודי הכלייה של האדם.

הבדיקה מתאימה בנוסף לנשים בהיריון, כחלק מהליך הבדיקה הסטנדרטי במהלך ההריון: דרך הבדיקה ניתן לוודא שלאישה אין כמות גדולה של חלבונים בשתן, שעלולה במצבים מסוימים להעיד על רעלת הריון, פגיעה כלייתית שהתרחשה במהלך ההיריון, התייבשות של האישה וכן הלאה. יש חשיבות מכרעת לאבחון מהיר ומדויק של בעיות מהסוג הזה, בין השאר במטרה למנוע זיהומים בדרכי השתן העליונות שעלולים להסתבך ולחייב אשפוז וטיפול אנטיביוטי.

אוכלוסיית יעד מרכזית היא בני נוער בגיל 16 הזקוקים לביצוע בדיקת שתן כחלק מהצו הראשון שלהם, לפני הגיוס לצבא.

מה באשר למחיר?

מחיר הערכה עומד נכון לתחילת שנת 2021 על כ-25 ש"ח, כאשר התשלום מתבצע באחד מבתי המרקחת של שירותי בריאות כללית. נשים בהיריון אינן נדרשות לתשלום, והבדיקה ניתנת עבורן בהתאם לבקשתן על ידי אחות ליווי היריון.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן