הכל על הידבקויות ברחם

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

הכל על הידבקויות ברחם


הידבקויות בחלל הרחם הן מהסיבוכים האפשריים של הפסקת היריון, לצד כל ניתוח שהאישה עוברת בחלל הבטן למעשה. הכל על הידבקויות ברחםהמדובר הוא בבעיה שנגרמת בעקבות הפגיעה בקרום המקיף את איברי הבטן (קרום הצפק), ממנה אי אפשר להימנע כלל במקרה של ניתוח כירורגי באזור חלל הבטן: לא רק בגרידה אלא גם במצבים של ניתוח קיסרי, ניתוח להסרת ציסטות, אנדומטריוזיס, הוצאת שאריות של השלייה ועוד.

מהי הידבקות ברחם?

הידבקות ברחם נגרמת כתוצאה מתהליך שעובר הרחם במהלך ניתוח כירורגי וטראומה משמעותית עבורו כמו למשל הפלה. העיקרון המרכזי הוא שבמסגרת תהליך הריפוי של הרחם לאחר הניתוח עלולה להיווצר רקמה בעלת אופי סיבי, שגורמת ל"הדבקת" האיברים ומונעת מהם להמשיך להיות מופרדים, כמו במצב התקין.

מהן ההשלכות של הידבקויות ברחם?

הידבקות ברחם עלולה להשפיע לרעה על גוף האישה בכמה אופנים, בין אם בטווח הקצר ובין אם בארוך. בכוחה השלילי לגרום לכאבים עזים, לדימום וסתי או לחסימת מעיים, כולם מקשים מאוד על תפקוד האישה. עוד ראוי להזכיר הידבקות ברחם בעלת פוטנציאל לפגיעה בפוריות, לאחר גרידא וגורמים נוספים, המכונה "תסמונת אשרמן". במסגרת ההידבקות עלול להיחסם המעבר החיוני שבין השחלה לבין חלל הרחם, כך שעל מנת למנוע פגיעה בפוריות אין מנוס אלא לבצע ניתוח להסרת החסימה (אשר גם לו יש כמובן סיכונים משלו).

כיצד מתמודדים עם הבעיה?

הידבקויות ברחם דורשות אבחון מדויק וממוקד, על פי עקרונות ההיסטרוסקופיה האבחנית. התהליך מבוסס פעמים רבות על אמצעים טכנולוגיים מתקדמים דוגמת בדיקה על קולית (שיכולה להיות גם תלת ממדית), ודורש מומחיות גבוהה בניתוח התוצאות והבנת אופי הבעיה ודרגת החומרה שלה.

על בסיס ממצאי האבחון ניתן לבחור בתוכנית טיפולית, כאשר כמעט בכל המקרים נדרש ניתוח היסטרוקופי. ניתן לשלב טיפולים משלימים לצורך הכנת הגוף לניתוח או ההתאוששות שלו, לרבות תרופות או טיפולים מהקשת הרחבה של הרפואה המשלימה.

 

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן