דיאטת השמנה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דיאטת השמנה

דיאטת השמנהדיאטת השמנה, כשמה כן היא, מטרתה היא לגרום דווקא להעלאת משקל גופו של המבצע. אנשים הזקוקים לדיאטת השמנה עלולים לסבול ממגוון תופעות, אשר העיקריות מביניהן הינן חולשה, תשישות עייפות ואף חולי רב. בין אם הסיבה הינה רפואית או גנטית, הגוף אינו יכול להילחם במחלות נוספות, ולו הפשוטות ביותר.

למרות שדיאטת השמנה נראית לרבים כאירונית או מגוחכת, היא למעשה, פעמים רבות קשה יותר לעשיה מאשר דיאטה המכוונת להרזיה. ההמלצה היא לעשות דיאטה זו ולהתלוות לדיאטנית קלינית מוסמכת, אשר תוכל לייעץ, לכוון ולהדריך לכיוון המטרה המיוחלת.

מעבר לכך, אין בדיאטה זו משום המלצה להפסקת הפעילות הגופנית. אלא, דווקא ההיפך. פעילות גופנית מאומצת עשויה להעלות את מסת השריר, ולגרום לתיאבון מוגבר יותר.

למי מיועדת דיאטת ההשמנה?

דיאטת השמנה מיועדת לאנשים אשר צריכים להעלות במשקלם, מכל סיבה שהיא. פעמים רבות, הם נמצאים בתת משקל, עובדה המעיבה על בריאותם, וגורמת להם להיות חסרי אנרגיה, וחסרי ויטמינים ומרכיבים חיוניים בגופם. פעמים אחרות, תת התזונה עלולה להיגרם ממחלה ממושכת, מצב רוח קודר ודיכאוני, חילוף חומרים גבוה, בחילות והקאות אשר נמשכו לאורך זמן ממושך ועוד.

במקרים בהם תת התזונה מפריעה למהלך החיים היומיומי או לתפקודים חיוניים אחרים, כמו למשל חוסר פוריות, או חוסר מיצוי פוטנציאל הגדילה אצל בני נוער, כך הטיפול נעשה משמעותי וחשוב יותר. גם במקרה של ספורטאים המתקשים לשחזר פעילות או הישגים ספורטיביים, נדרשת העלאת מסת השריר ואחוז השומנים הנמצאים בגוף.

תפריט ונקודות מרכזיות בדיאטה

דיאטת ההשמנה חייבת להכיל מרכיבים רבים אשר חסרים לגוף עקב היותו נתון בתת תזונה, כמו חלבונים, ויטמינים, מינרלים ומזונות אחרים בעלי ערכים תזונתיים. דיאטה זו לא מסתפקת, ואף לא מאפשרת אכילת מזונות עתירי שומן "ריק", כמו למשל זה הנמצא במזון מהיר למיניו. מזון זה רק יעשיר את מלאי השומן בגוף, אולם לא יתחזק אותו ויוסיף לו בריאות.

אחת ההמלצות בדיאטת השמנה היא לאכול ארוחות קטנות אך קרובות יותר במשך כל היום. המלצה זו שוברת את מוסכמת שלוש הארוחות הגדולות, בכדי להעלות במטופלים את הרצון לאכול מגוון מאכלים. פעמים רבות, אנשים אלה מתלוננים כי הם נשארים חסרי תיאבון אל מול צלחת מזון גדולה מדי, ולכן הפיכת הארוחות לקטנות אך מגוונות יותר, עשויה להעלות את מידת הרעב ואת רצונם באכילה, ועשויה לסייע לעליה מתונה במשקל ללא תחושת קבס או גועל.

חשיבות הדיאטה

חשיבותה של הדיאטה נובעת מהרצון להעניק לגוף את מיטב הבריאות, וחומרי הגלם אשר הוא זקוק להם. מצבי קיצון כמו תת תזונה, כמו גם עודף משקל, הינם מזיקים לגוף כולו, ועלולים לגרור מגוון תופעות לוואי קשות ולפעמים אף קריטיות לחיי האדם.

החשיבות בדיאטת השמנה היא לא לאכול מוצרים עתירי שומן או פחמימות, אלא לספק לגוף פחמימות מורכבות למשל אשר עשויות לסייע להגביר את התיאבון ואת תחושת ההקלה.

הדיאטה, בדרך כלל תהיה מורכבת מתוספות של עד 500 קלוריות ביום, וממרכיבים בריאים כמו לחם מחיטה מלאה, אורז מלא, בוטנים, גרעינים, אבוקדו, דגים, עדשים, תפוחי אדמה, תירס ועוד. את הדיאטה בונים באופן פרטני, כתלות במסת השריר הקיימת ובמטרות האינדיבידואליות של העלייה במשקל.

מעבר לכך, יש לשים לב שהמטרה תהיה ריאלית, כך שלא ייגרם למטופל נזק בלתי הפיך, או תסכול עקב אי עמידה ביעדים. יש לקחת בחשבון כי דיאטה זו אורכת זמן, ומצריכה הרבה חוזק נפשי, רצון, נחישות וסבלנות.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן