טיפים לחזרה לגזרה אחרי הריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

חזרה לגזרה אחרי הריון

מהלך ההיריון מהווה תקופה לא פשוטה עבור נשים בהריון מבחינת השינויים ההורמונאליים והפיזיים. השינויים הללו מותירים באישה את חותמם גם לאחר הלידה, כאשר היא נאלצת להתמודד עם המשקל העודף חזרה לגזרה אחרי הריוןותחושת הכבדות. מהי חזרה לגזרה אחרי הריון?

נשים רבות נכנסות ללחץ ומסע שמטרתו השבת הגוף האבוד של תקופת טרום הריון. הטעות היא להיכנס למשטר קיצוני של דיאטה ופעילות גופנית מאומצת ומילת המפתח היא הדרגתיות ומציאת איזון.

פעילות גופנית

כושר גופני לאחר לידה היא מומלץ, חשוב ויעיל, אך עם זאת חשוב מאד להתייחס לעניין בפרופורציות מתאימות ולשמור על בריאות הגוף ולא להתיש אותו. בכל זאת, אל תשכחי שלפני רגע ילדת חיים חדשים לאחר תשעה חודשים מפרכים במיוחד והגוף במצב רגיש.

פעילות גופנית נכונה לאחר לידה מסייעת במניעת כאבים המאופיינים אצל נשים לאחר לידה באזור הגב התחתון והאגן, משפרת את מחזור הדם, מגדילה את טווח התנועה והגמישות בין המפרקים וכמו כן מעלה את הדימוי העצמי של האישה.

מומלץ לבצע פעילות גופנית רק בתום שישה שבועות מזמן לידה רגילה ולאחר שמונה שבועות במקרה של ניתוח קיסרי. את הפעילויות והתרגילים הפחות אינטנסיביים, כמו אימון רצפת אגן והליכות בחוץ, אפשר להתחיל מוקדם יותר לאחר התייעצות אצל רופא נשים וקבלת אישורו.

חשוב שהחזרה לאימונים הגופניים תהיה הדרגתית ומבוקרת לא פחות חשוב להתאים את סוג ההתעמלות בהתאם ליכולות ולצרכים הטבעיים של הגוף, ולהתאים גם תפריט תזונה בריא המורכב מכל אבות המזון.

יש המון סוגי תרגילים אפשריים וכל אחת יכולה לבחור ולהתמיד במה שמתאים לה. לקבלת תוצאות טובות יש לשלב בין אימונים אירוביים שמעלים את קצב הדופק לבין אימוני כוח ושרירים שעוזרים בחיזוק והגוף ועיצובו.

7 תרגילי התעמלות מומלצים

לפנייך מספר תרגילי התעמלות מומלצים לאישה לאחר לידה, לחיזוק שרירים שונים בגוף. ניתן לעשות את התרגילים בבית, בזמנך החופשי.

חשוב מאד להקפיד על חימום ומתיחות לשרירים לפני כל פעילות גופנית ו-10 דקות של מתיחות ותרגילי גמישות בסיום הפעילות הגופנית. כל אחד מהתרגילים יש לבצע בזהירות, תוך הקפדה על נשימות ובלי להכביד על הגוף.

  • את התרגיל מבצעים בעמידה על שש. יש להרים יד ורגל נגדית 15 פעמים בכל צד. את התרגיל מבצעים פעמיים והוא עוזר בחיזוק שרירי השכמות, הישבן והגב התחתון ובשליטה על שיווי משקל.
  • שוכבים על הצד. מרימים את הרגל העליונה כלפי מעלה (אם רוצים לייצר התנגדות אפשר להוסיף גומיה), 15 פעמים לכל רגל. יש לבצע את התרגיל 3 פעמים. תרגיל זה מסייע לחיזוק וחיטוב שריר הירכיים והישבן.
  • שוכבים על הצד. הרגליים צמודות. מרימים את הרגל התחתונה כלפי מעלה, 15 פעמים לכל רגל. יש לבצע את התרגיל שלוש פעמים. תרגיל מעולה למי שרוצה לחטב את השרירים המקרבים.
  • תרגיל שנעשה בשכיבה על הבטן עם ידיים שלובות מתחת למצח. מתרוממים כלפי מעלה במטרה לעשות כפיפות לגב התחתון. 12 כפיפות. מומלץ לחזור על התרגיל פעמיים.
  • בשכיבה על הגב. מכניסים את הבטן פנימה ועושים 15 כפיפות בטן תוך כדי נשימות (כפיפות ישרות או כפיפות אלכסוניות). יש לחזור על התרגיל שלוש פעמים. תרגיל זה טוב לחיזוק שרירי הבטן.
  • בישיבה על כסא עם גב זקוף. מרימים  את היד מעל הראש ומבצעים 12 כפיפות כלפי מעלה בעזרת משקולות. בכל יד. יש לחזור על התרגיל שלוש פעמים. תרגיל זה מסייע לחיזוק שרירי היד האחורית.
  • בשכיבה על הגב עם ברכיים כפופות מעל הבטן, מצמידים את הברכיים לחזה ומסובבים אותן סיבובים גדולים בקצב איטי. 10 סיבובים לכל צד. חוזרים על התרגיל פעמיים. תרגיל טוב למי שרוצה להאריך ולחזק את שרירי הגב התחתון.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן