כאב ראש

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

כאב ראש

כאב ראשכאב ראש הינו תופעה כל כך נפוצה, עד כי אין אדם אשר לא סבל בימי חייו מכאב זה, בדרגת חומרה זו או אחרת. הגורמים לכאב הראש יכולים להיות מגוונים ורבים, וחולשים על כל מערכות הגוף. הכאב ראש יכול להיות חולף, או להעיד על תהליכים חמורים יותר, אשר ידרשו בירור וטיפול שונה.

סוגים וגורמים של כאבי ראש

כאבי הראש מתחלקים למספר סוגים, על פי מאפייני הכאב. הכאב עלול להתפתח באופן פתאומי וחזק, כך שהוא עלול להחשיד לכיוון של אירוע מוחי על רקע דימום, מחלות מוחיות שונות או דלקת קרום המוח. לפעמים הוא יכול להחשיד לכיוון מחלות אשר אינן קשורות למוח באופן ישיר, כגון גלאוקומה (יתר לחץ דם תוך עיני). כאב הראש עלול אף להתפתח בהדרגה, ובדרך כלל גם יאופיין בדרגת חומרה פחותה. עם זאת, הוא אף עלול להחשיד לכיוון של גידול מוחי, אבצס, יתר לחץ דם ועוד.

כאב ראש כרוני הינו כאב ממושך, המתמשך מעל כשבועיים, ובדרך כלל יופיע כל מספר חודשים. כאב זה יכול להיגרם בעקבות גורם אחד משתי קבוצות עיקריות: כאשר הוא משני לתהליכים ותופעות כרוניות כמו מחלות כלי דם, מחלות המערבות את עמוד השדרה, עלייה בלחץ התוך גולגולתי, מחלות זיהומיות ועוד. אך כאב ראש זה עלול להיגרם כתוצאה ממיגרנה רגילה או מיגרנה בזילרית, מתופעת לוואי של תרופות ועוד. פעמים רבות, הוא ייגרם על רקע מתח נפשי או אחר בו מצוי האדם.

תסמינים וטריגרים לכאב הראש

תסמיני כאב הראש, בדרך כלל, יהיו מיוחדים ויאפיינו את הגורמים השונים. מאפיין כאב הראש כמיגרנה הוא היותו פועם בצד אחד של הראש, ולפעמים מלווה בתסמינים אחרים כמו בחילה או הקאה. כאשר כאב הראש מלווה בחום או צמרמורות, הוא יכול להעיד על דלקת קרום המח או מחלה זיהומית אחרת.

בדרך כלל, חולים אלו יישאלו האם הייתה להם הרגשה מקדימה (כמו למשל רגישות לאור, אאורה) לפני הופעתו של כאב הראש. מטופלים אלה יעידו כי הם מחפשים מקום חשוך לשכב בו, בכדי לנסות להקל על כאב הראש.

כאבי הראש עשויים להופיע בדרגות חומרה משתנות, עד כדי חוסר יכולת לבצע פעילות יומיומית פשוטה. הוא עלול להימשך מספר שעות ואף ימים, כתלות בגורם המקורי. בכדי להבין את התסמינים הגורם לכאב, ישתמש הרופא במגוון בדיקות העומדות לרשותו כמו בדיקות CT, MRI, ואף בדיקות ניקור מותני, לגילוי דלקת קרום המוח.

דרכי טיפול לכאבי ראש

על הרופא לבצע דיאגנוזה מדויקת, בכדי להבין את גורם הבעיה המהווה את מקור כאבי הראש. ההמלצה היא לנסות לסייע גם לאנשים אשר סוברים כי כאב הראש הכרוני ממנו הם סובלים הינו גזירת שמיים. טיפול פרמקולוגי אשר מתאים לסוג הכאב, תדירותו ומאפייניו הספציפיים עשויים להקל על התסמינים באופן משמעותי ולשפר את איכות חייהם של המטופלים. לפעמים, אפילו שינויים בהרגלי החיים, מבחינה תזונתית והתחלת פעילות גופנית, עשויים להקל על הגורמים לכאבי הראש.

התרופות הניתנות במקרים של כאבי ראש ומיגרנות הן תרופות לשיכוך כאבים ותרופות מניעתיות. לפעמים יהיה צורך בהעלאת המינונים של התרופות, כאשר נראה כי אין להן השפעה על חומרת התסמינים. לרוב, האנשים אשר סובלים מכאבי הראש יהיו מודעים לגופם ומצבם, ויוכלו להתריע על הטיפול היעיל ביותר בשבילם.

כמו כן, יש להיוועץ עם הרופא על כל שינוי תרופתי, מכיוון שקיימות התוויות נגד, כמו למשל הריון, הנקה או תרופות כרוניות אחרות שנלקחות. בנוסף, ישנם אנשים רבים אשר מוצאים את שיטת הטיפול המשלימה (דיקור, רפלקסולוגיה וכולי) כמתאימה ביותר עבור מצב זה.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן