מרשם תרופה דיגיטלי

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מרשם דיגיטלי

מרשם דיגיטליקבלת מרשם מן הרופא היא עניין אשר אינו תמיד פשוט ולפעמים אף מייגע. כדי לקבל את המרשם עלינו להגיע ישירות אל המרפאה, ורק שם על ידי רופא מוסמך אנו יכולים לקבל את המרשם. עבור אנשים המשתמשים בקביעות בתרופה מסויימת וזקוקים עבורה למרשם חודשי, זו טרחה אמיתית.

הלהיט החדש בתחום שירותי הרפואה הוא קבלת מרשם דיגיטלי מן הרופא דרך האינטרנט ישר אל המטופל. החל מחודש יוני הקרוב יוכלו חברי שירותי הבריאות של קופות החולים כללית ומכבי להנות משירותי המרשם הדיגיטלי וזאת מבלי להגיע כלל אל המרפאה.

חסכון בזמן ובכסף

יוסי בהגון אשר מנהל את שירותי הרפואה המקוונים בקופת חולים כללית טוען כי 60 אחוז מן המרשמים הניתנים למטופלים הם מרשמים עבור תרופות קבועות (כמו גם גלולות נגד היריון) ועובר חולים כרוניים.

קופת החולים עורכות 15 מיליון ביקורי מטופלים הזקוקים למרשם קבוע אצל רופאי הקופה בשנה. נמדד כי כל ביקור כזה 45 דקות פחות או יותר עבור המטופל. נתונים אלה גרמו לקופות החולים להבין כי עליהן למצוא פתרון יעיל וחסכוני עבור מטופלים אלו. בנוסף לכך, שירותי המרשם הדיגיטלי גם יחסכו שעות עבודה למשק ישראלי. חסכון זה נאמד ב- 11 מיליון שעות עבודה של המטופלים והרופאים כאחד.

חסכון שעות עבודה זה יתבטא גם בחיסכון כספי עבור קופת החולים אשר יעמוד על כ- 100 מיליון שקלים בשנה. החברה שאחראית לפאן הטכני של ביצוע הפרוייקט היא חברת קומסיין המתמחה בטביעות אצבע אלקטרוניות עבור מערכות מידע.

כיצד מקבלים מרשם דיגיטלי?

כדי לקבל מרשם דיגיטלי על המטופל להגיש בקשה ישירות לרופא דרך האינטרנט. קופות החולים מכבי וכללית יציבו לינקים מיוחדים לכך באתרי האינטרנט שלהן המיועדים לשירות הציבור. הבקשה תגיע אל מחשבו של הרופא אשר יחתום על המרשם בעזרת טביעת אצבע ביומטרית.

מכאן יועבר המרשם אל כל בתי המרקחת העובדים עם קופות חולים מכבי וכללית אשר יקבלו מאגר של מרשמים דיגיטלים מן הרופאים. בעזרת תעודת זהות יזוהה המרשם המבוקש ויעבור אל המטופל. אם ירצה המטופל לקנות את התרופה דרך בית מרקחת אשר אינו עובד עם קופות החולים כללית ומכבי, יהיה עליו להדפיס בעצמו את המרשם הדיגיטלי.

שירותי הבריאות של קופת חולים כללית מציעים כיום קבלת מרשמים דרך הטלפון. גם שירות זה יופסק מיד עם הכנסת השירות החדש של מרשם דיגיטלי. ראוי לציין כי השירות מתאים רק עבור מטופלים המקבלים מרשמים מן הרופא באופן קבוע או עבור חולים כרוניים, השירות אינו ניתן עבור מטופל אשר יש לבדוק אותו טרם התאמת תרופה מתאימה.

יתרונות

שירותי הבריאות של קופות החולים כללית ומכבי ערכו ניסוי פיילוט כדי לבדוק האם המרשמים הדיגיטליים אכן משפרים את השירות הרפואי, נוחים לעבודה עבור הרופאים, בתי המרקחת ועבור המטופלים כמובן. הפיילוט נערך לאורך כמה חודשים וכלל כמה מאות מרפאות בכל הארץ. תוצאות הפיילוט היו רופאים, מטופלים ורוקחים מרוצים, אשר העידו כי אפשר ורצוי להעביר את שירות המרשם הדיגיטלי מפיילוט לשירות קבוע.

בקופות החולים כללית ומכבי שירותי בריאות צופים כי המרשם הדיגיטלי יכנס לשירותי הבריאות של קופות אלו כשירות קבוע בחודש יוני 2011 ופריסתו הכללית בכל הארץ תערך עוד מספר חודשים אחר כך.

הכנסת שירות המרשם הדיגיטלי דורשת מקופות החולים הכנסת שירות מחשוב שונה, הכנסת טכנולוגיית טביעת אצבע ביומטרית, תדרוך רופאים וצוות רפואי, תכנות מאגרי מרשמים עבור בתי המרקחת ועוד. קופת חולים כללית זכתה בפרס על לוגיסטיקה בתוך מערכות בריאות בעקבות הכנסת מערכת המרשם הדיגיטלי לשירותיה.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן