ניתוח פלסטי

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

ניתוחים פלסטיים

ניתוחים פלסטייםמאז ומעולם היה היופי תחום מסקרן בחברה האנושית שרבים ביקשו לתהות על קנקנו. כיום, כאשר כל איבר בגופינו מקבל משמעות גם מבחינת הדימוי העצמי שלנו, המראה החיצוני הפך למרכזי במיוחד.

התפתחות של טכנולוגיות חדשות מציעה לנו מגוון טיפולים אשר לא היינו יכולים לבצע בעבר. שאיבות שומן, הגדלת והקטנת חזה, עיצוב האף ועוד, הפכו את המונח "ניתוח פלסטי" לתופעה שגרתית ומקובלת, שעוזרת לנטרל תחושות של חוסר שלמות חיצונית ומשפרת את תחושת הביטחון.

בישראל קיימים גופים רבים המציעים ניתוחים פלסטיים לכל דורש. ניתן לבצע ניתוח פלסטי במרפאות פרטיות, דרך קופות החולים ובבתי החולים השונים.

כמגוון הגופים המבצעים ניתוחים פלסטיים כך גם ניתן למצוא טווח שלם של מחירים שונים (אשר נקבעים בעיקר בהתאם ליוקרת הרופא המנתח – כירורג פלסטי) והיצע רב של סוגי ניתוחים שונים.

מעוניינים במידע נוסף? אתר המנתחים מציע מידע רב בנושאי ניתוחים פלסטיים

להלן סקירה של מספר סוגי ניתוחים שונים:

ניתוח הגדלת חזה

אחת הדוגמאות הבולטות לעובדה שניתוחים פלסטיים הפכו בשנים האחרונות למקובלים יותר הוא ניתוח הגדלת חזה. מדובר בניתוח שנחשב לניתוח קל יחסית, נמשך בין חצי-שעה לשעה וברוב המקרים אינו מצריך אשפוז. באמצעות הניתוח ניתן להגדיל את נפח השד על ידי הכנסת שתל סיליקון לתוכו ולעיתים ילווה ניתוח זה אף בהרמת חזה. שני הדברים נעשים בו זמנית, כדי להעניק לחזה מראה צעיר ויפה יותר.

שתלי סיליקון קיימים במספר סוגים וצורות. ההחלטה על סוג השתל המתאים תלויה במבנה הגוף של האישה ובעצת הרופא. ניתן להשתיל את השתל במספר דרכים – דרך הפטמה, דרך בית השחי או דרך הקפל שמתחת לשד – גם החלטה זו תלויה במבנה הגוף ובסוג השתל. הניתוח יכול להתבצע בהרדמה מקומית, בטשטוש או בהרדמה מלאה.

תופרים את המקום בתפרים נמסים, וכמה שעות אחרי הניתוח המנותחת כבר משוחררת לביתה. תוצאותיו הסופיות של הניתוח ייראו רק לאחר כשישה שבועות.

אמנם, ניתוח הגדלת חזה מביא לעליה משמעותית בביטחון העצמי של האישה וגורם לה להרגיש נשית ויפה יותר, אך יש לקחת בחשבון שחזה גדול לא בהכרח ייראה טוב על כל אחת. ככל שמתבגרים השרירים הופכים רפויים יותר והחזה מקבל מראה נפול ולא אסטטי.

בניגוד למיתוסים הנפוצים, מחקרים הוכיחו שניתוח הגדלת חזה לא משפיע על הריון או על יכולת הנקה. ניתוח שנעשה בצורה מקצועית לא פוגע בפטמה ובבלוטות החלב. כמו כן, הסיליקון לא מסרטן כמו שרבים נוטים לחשוב. סרטן השד אינו שכיח יותר אצל נשים שעברו הגדלת חזה.

ניתוח אף

ניתוח אף הוא אחד הניתוחים הפלסטיים הפופולאריים ביותר. רוב ניתוחי האף מבוצעים על ידי חתכים בתוך האף, ולעיתים ע"י חתוך עמודות האף- ניתוח אף פתוח. ניתוח אף מבוצע בהרדמה מקומית או כללית, לפי החלטת הרופא.

בטרם ההרדמה מקבל המנותח זריקת טשטוש. ההרדמה עצמה מתבצעת ע"י הזרקה מקומית של חומרים המרדימים את האף ומכווצים כלי דם, על מנת למנוע דימומים. בתום הניתוח מוחדרים פתילים לאף כדי לספוג את הדם, אותם מסלקים אחרי יום או מספר ימים.

לפני ביצוע הניתוח יש להיפגש מספר פעמים עם הרופא המנתח ולבצע בדיקות דם וצילומי אף. המנתח יבצע הדמיה צדדית של האף שתציג את המטרה המשוערת של הניתוח, אך היא אינה מבטיחה שאכן כך ייראה התוצר המוגמר.

תקופת ההחלמה עשויה להיות כרוכה בתופעות לוואי ולעיתים אף חלים סיבוכים או מתגלות בעיות הדורשות תיקון. יש להמתין מספר שבועות בטרם ניתן לראות את צורתו הסופית של האף.

ניתוח שאיבת שומן

ניתוח שאיבת שומן נעשה על ידי החדרת צינורית לשכבת תאי-השומן ושאיבתם, ובאמצעותו ניתן להסיר לצמיתות הצטברות עודף משקל באזורים מסוימים בגוף. דרך חתך קטן בגוף, מחדירים צינורית מתכת לתוך שכבת השומן התת-עורי, משחררים את תאי-השומן ושואבים אותם לתוך מיכל איסוף.

כמות השומן שניתן לשאוב מהגוף בפעם אחת היא מוגבלת ובכל מקרה לא נהוג לשאוב יותר מ- 3-2 ק"ג, כדי לא לערער את מאזן הנוזלים בגוף. הזמן הממוצע לניתוח שכזה הוא שעה וחצי, אך זה תלוי מאוד באזור המטופל ובכמות השומן.

השיטה מתאימה במיוחד לאנשים מתחת לגיל ארבעים, או לבעלי עור גמיש שבעייתם היא השמנה מקומית. שאיבת השומן תהיה יעילה כאשר קיימת הצטברות של תאי-שומן באזורים שפעילות גופנית ודיאטה לא הועילו להם. השיטה לרוב אינה מתאימה לאנשים הסובלים מעודף משקל בכל חלקי גופם.

ניתוח הצמדת אוזניים

ניתוח הצמדת אוזניים מבוצע בילדים ובמבוגרים כאחד, אך רצוי לבצע ניתוח שכזה החל מסיום תהליך גדילת האוזן והגעתה לגודלה המקסימאלי. לרוב ניתוחים פלסטיים של אפרכסות אוזניים ("אוטופלסטיקה"), נועדו להחזיר לאוזניים את המבנה האנטומי הנחשב לנורמלי – שיחזור גודלה של קונכיית האוזן ומיקומו של קפל האנטי-הליקס. הניתוח אינו משנה את גודלה של אפרכסת האוזן, אלא מצמיד אותה לצידי הראש.

ניתוח הצמדת אוזניים הוא ניתוח קוסמטי שכיח, שאינו קשור לאיכות השמיעה. בדרך כלל הניתוח מתבצע תחת הרדמה מקומית. ניתן לבצע את החתך במספר אזורים, לשם השגת המטרה האופטימאלית ביותר עבור המטופל.

טיפולי מיזוטרפיה

עם ההתבגרות נוצרים בעור הפנים והצוואר קמטים, כתוצאה מעודף רדיקלים חופשיים שגורמים לעור לאבד מן הגמישות והלחות שלו. הזרקת ויטמינים, מינרלים וחומרים נוגדי חמצון באופן מקומי אל המקומות הניזוקים תשיב לעור את חיותו. זהו הטיפול המיזוטרפי.

המיזוטרפיה משמשת בתחומים רבים כגון: הסרת צלוליטיס, מתיחת עור, צמיחת שיער ועוד, ועל כן הפופולאריות שלה גדלה בהתמדה. ההבדלים בין הטיפולים הם בחומר המוזרק ובמקום ההזרקה. בעבר היה הטיפול נעשה באופן ידני, אך היום משתמשים רוב המיזוטרפיסטים באקדח הזרקה מיזוטרפי אשר בקצהו מחט סטרילית ושפופרת המכילה את החומר המוזרק.

טיפול המיזוטרפיה אינו טיפול מסובך. זוהי בעצם הזרקת ויטמינים, מינרלים ונוגדי חמצון אל השכבה התת עורית. את התוצאות לרוב ניתן לראות מייד – העור הופך צעיר וחלק יותר.

ניתוחים פלסטיים נפוצים בישראל

הניתוחים הפלסטיים הנפוצים בישראל הם:

הגדלת חזה
הקטנת חזה
בוטוקס
מתיחת בטן
מתיחת פנים
שאיבת שומן
ניתוח אף

ניתוחים פלסטיים נוספים

 ניתן לבצע ניתוחים וטיפולים אסתטים נוספים:
הורדת שיער
הסרת שיער בלייזר
הסרת קעקועים
עיצוב פנים
אסתטיקה ווגינאלית
טיפול בכתמים בעור
מתיחת ומילוי קמטים
פילינג
עיבוי שפתיים
עיצוב עצמות לחיים
הלבנת שיניים
עיצוב אוזניים
ניתוח לעיצוב ישבן

למעשה ניתן לתקן או להסתיר כמעט כל פגם אסתטי בגוף, לרבות תיקון ניתוחים פלסטיים קודמים.

איפה כדאי לעשות ניתוח פלסטי?

לפני שמגיעים להחלטה לבצע ניתוח פלסטי מומלץ לשקול שוב ושוב את נחיצות הניתוח. ניתוח פלסטי הוא ניתוח ככל ניתוח אחר ולמרות אחוזי ההצלחה הגבוהים עדיין קיימים סיכונים רפואיים ואסתטים.

בבחירת מרפאה או רופא שיבצע את הניתוח, אין להתפתות למחיר זול במיוחד או לתנאי תשלום נוחים. יש לבדוק היכן יבוצע הניתוח, מיהו הרופא אשר יבצע את הניתוח, מה קורה במקרה שיש סיבוך בניתוח, היכן תהייה ההחלמה מהניתוח ומה המוניטין של הרופא הכירורג.

יש לבדוק כי הרופא עבר התמחות בכירורגיה פלסטית ובעל ניסיון בביצוע סוג הניתוח הפלסטי המבוקש.

אל לנו לשכוח כי הניתוחים הפלסטיים עלולים לטמון בחובם סכנות של תופעות לוואי – רפואיות וגם פסיכולוגיות. לכן, לפני ביצוע ניתוח פלסטי מומלץ לערוך חקר שווקים טוב. יש לבדוק את המוניטין של המרפאות, את המקצועיות שלהן, ולוודא שלרופא שמבצע את הניתוח יש הסמכת מנתח, ושהוא אכן מומחה כירורגיה פלסטית. באם ניתן, רצוי לבחון את תוצאות הניתוח אצל מנותחים אחרים.

ניתוח פלסטי, בסופו של דבר, הוא ניתוח כמו כל ניתוח: התערבות כירורגית רפואית אשר עלולה לגרור אותנו לסיבוכים ולא להביא את התוצאות המקוות. לכן יש לשקול היטב אם אכן הניתוח הפלסטי הוא הכרחי, ואם החלטנו שאכן כך הדבר- לבצע אותו בתנאים הטובים ביותר.

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

לעצור את מחוגי השעון – טיפול קריותרפיה למניעת הזדקנות

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן