מדוע אנשים הסובלים מאלרגיה קשה אינם צפויים לקבל חיסון נגד קורונה?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מדוע אנשים הסובלים מאלרגיה קשה אינם צפויים לקבל חיסון נגד קורונה?

הקורונה תפסה את כולנו לא מוכנים ושיבשה את חייהם של כל אוכלוסיית העולם. החיסון שנמצא לאחרונה הביא לחיינו תקווה לכךמדוע אנשים הסובלים מאלרגיה קשה אינם צפויים לקבל חיסון נגד קורונה? שנוכל בקרוב לחזור לשגרה. אולם, יתכן שלא כולם יוכלו לקבל את החיסון. ישנן מחלות, אלרגיות ובעיות מסוימות שיתכן שימנעו מאנשים לקבל את החיסון.

איזה מחלות ואיזה אלרגיות שאנשים סובלים מהן לא יכולות ללכת יד ביד עם חיסון נגד הקורונה ומדוע אנשים שסובלים מאלרגיה אינם מקבלים חיסון נגד קורונה? המשיכו לקרוא ולמדו עוד על הנושא.

ואז באה הקורונה

הקורונה התגלתה לראשונה בסין, שם נרשמו המקרים הראשונים שהפכו לפומביים, ובמהרה היא התפשטה ברחבי כל מדינות העולם. מעולם לא חווינו בימי חיינו, ומעולם לא דמיינו שנחווה את זה בימי חיינו, סגירה כזו של הכלכלה וריחוק חברתי.

הקורונה הביאה את כולנו למצב של אי וודאות, פחדים לגבי הבריאות שלנו, חרדה כלכלית וחרדה לשלומם של הקרובים לנו. מי חשב שלא נוכל לצאת לחופשה? מי חשב שלא נוכל ללכת לעבודה או שרבים מאיתנו יעברו לעבוד מהבית? מי חשב שלא נוכל לפגוש את בני המשפחה שלנו?

החיסון נגד נגיף הקורונה העלה ברבים מאיתנו תקווה לכך שנוכל לחזור לשגרה, שהכלכלה תפתח, שנוכל לחזור לעבודה ושנוכל לחזור לפגוש את האהובים שלנו ללא חשש. כמובן שעם החיסון עלו חששות מסוימות וגם נראה שלא כולם יוכלו להתחסן.

למי החיסון נגד קורונה אסור באופן מוחלט?

ילדים מתחת לגיל 18 נשים מניקות ותינוקות, פעוטות ונשים בהריון לא יוכלו להתחסן בכלל וזאת משום שאילו קבוצות שלא נכללו עדיין בשלב הניסויים הקליניים ולכן איננו יודעים איך החיסון ישפיע עליהם. קבוצת סיכון זו תצטרך להמשיך לשמור על הרחוק החברתי, על ההיגיינה ועל עטיית מסכה.

באילו מצבים בריאותיים אסור להתחסן?

בנוסף, אנשים אשר חולים בקורונה כלומר חולים פעילים, לא יכולים להתחסן כל עוד הם חולים ויצטרכו להמתין עד 14 ימים מהיום שבו החלימו. עם זאת, סביר להניח שחולי קורונה שהחלימו יהיו בקבוצה אחרונה להתחסן משום שיש להניח שעדיין יש להם נוגדנים בגוף.

גם כאשר יש חום לא יהיה ניתן להתחסן, הסיבה לכך היא שהחיסון נגד הקורונה גם יכול לגרום לעליית החום ולכן זה עשוי להקשות על הרופאים לגלות אם החום עלה עקב החיסון או בגלל מחלה אחרת. לרוב אנשים עם חום יוכלו להתחסן 24 עד 48 שעות לאחר שהחום נעלם.

אנשים אשר נוטלים תרופות ביולוגיות יוכלו להתחסן אך מומלץ להיוועץ קודם עם רופא. אנשים שנוטלים תרופות ביולוגיות חשופים יותר, ויש להם סיכון גבוה יותר, לקבלת זיהומים חמורים. לכן, אסור להם לקבל חיסון שיש בו נגיף חי מוחלש. אך, יש לזכור שבחיסון נגד הקורונה אין וירוס אלא מולקולה, זה יכול לגרום לכך שיהיה מותר להם להתחסן אולם יש להתייעץ לפני כן עם רופא.

על הסובלים מאלרגיות קשות וחמורות להימנע מלהתחסן נגד קורונה

ישנם אנשים שיש חומרים מסוימים בחיסון שיכולים לגרום אצלם לתגובה אלרגית ואנשים שהייתה להם בעבר תגובה אנפילקטית לחומר מוזרק או לתרופה, יצטרכו להתייעץ טרם קבלת החיסון עם רופא.

אולם הנחיות חדשות סוברות שמותר לרוב הסובלים מאלרגיות לקבל את החיסון נגד הקורונה. האיגוד הישראלי לאלרגיה ואימונולוגיה קלינית פרסום עמדה בה הוא גורס כי החיסון של חברת פייזר בטיחותי גם עבור רוב האנשים אשר סובלים מאלרגיות ורק במקרים של אלרגיה קשה, שהובילה לאשפוז של המטופל, האיגוד הישראלי לאלרגיה ואימונולוגיה קלינית ממליץ להימנע מהחיסון.

השאלה לגבי החיסון של פייזר ואלרגיות עלתה בעקבות שני מקרים שקרו בבריטניה בהם אחת מהמתחסנות חוותה אלרגיה בינונית ואחרת חוותה אלרגיה קלה, בעבר שתיהן חוו התקפי אלרגיה חמורים אבל שתיהן החלימו בתוך מספר שעות בודדות.

תופעות לוואי יכולות לקרות בכל חיסון שהוא וגם בכל תרופה שהיא, אולם, נראה מה הנתונים שקיימים כעת לגבי חיסון הקורונה, שתופעות הלוואי שיכולות להתעורר עקב החיסון נגד קורונה נמוכות יותר מהסיכון ומהנזק שגורם הנגיף עצמו ומהמגיפה העולמית.

אנשים שיש להם תגובה אלרגית חריפה לתרופות בהזרקה מומלץ לא להתחסן בשלב זה. אנשים שיש להם אלרגיה לחרקים, ללטקס או לאלרגנים נשאפים ההמלצה כרגע היא שהם יכולים להתחסן אך יש להשגיח עליהם למשך 30 דקות לאחר קבלת החיסון.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן