דיאטת בזק (דיאטה מהירה)

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דיאטה מהירה

דיאטה מהירהדווקא בתקופתנו, תקופת השפע במזון מכל הסוגים והמינים, האופנה מסרבת ליישר קו, ולמרות הכול עדיין המוסכמה הקיימת היא כי רזה זה יפה. עקב מוסכמה אופנתית זו נאבקים רבים במשקלם באופן יום יומי.

המאבק התמידי במשקל בא לידי ביטוי בדרך כלל בתקופות של דיאטה מסוג זה או אחר, ובתקופות אחרות של זלילה ללא גבולות. כך נמצאים אנשים רבים במעגל של ירידה ועליה במשקל וחוזר חלילה.

מאפיין נוסף של תקופתנו הוא הרצון לראות תוצאות ומהר. אנו רגילים להפעיל מכשירים הנותנים לנו תוצאות מיידיות בלחיצת כפתור, ואיבדנו את הסבלנות לתהליכים איטיים טבעיים. לכן אין זה מפליא כי השילוב של המלחמה במשקל העודף והצורך בתוצאות מיידיות הביא לפופולאריות ולפריחה של סוגי דיאטות שונים המבטיחים תוצאות משמעותיות ומהירות.

סוגים של דיאטות מהירות

דיאטת אטקינס

אחת הדיאטות המהירות הפופולאריות ביותר היא דיאטת אטקינס. אחת הסיבות לפופולאריות הרבה של השיטה נעוצה בכך ששיטת הרזיה זו מאפשרת למרזים באמצעותה לאכול מאכלים עתירי שומן וטעימים, ולמרות זאת לרדת במשקל במהירות.

במסגרת שיטה זו ניתן לאכול סטייק עסיסי ברוטב שמנוני, מרק מוקרם על בסיס שמנת ועוד מאכלים עתירי קלוריות. השיטה נשמעת כחלומם הרטוב של כל חובבי הדיאטות. לאכול טוב ובשפע ובכל זאת לרדת במשקל. על חשבון אכילת החלבונים עתירי השומן, נאסר על משתמשי הדיאטה לאכול פחמימות. הטענה היא כי הפחמימות הן המרכיב התזונתי הגורם להשמנה, ובמיוחד השילוב בין שומנים לפחמימות.

היתרונות של דיאטת אטקינס

היתרון המרכזי נעוץ בעובדה שמשתמשי הדיאטה אינם מרגישים שהם משלמים מחיר כבד מדי בכך שמותר להם לאכול מאכלים טעימים ועתירי שומן. יתרון נוסף קשור לירידה במשקל. אחוז גבוה ממשתמשי הדיאטה דווחו על ירידה משמעותית במשקל בשבועות הראשונים.

החסרונות של דיאטת אטקינס

מאכלים עתירי שומן נחשבים כמזיקים לבריאות במיוחד אם אוכלים כמות רבה מהם ובמשך תקופה ארוכה. בשר בקר ידוע כבשר שמן, עתיר כולסטרול ולא בריא. נמצא כי אנשים שתזונתם התבססה על דיאטת אטקינס לאורך זמן סבלו מאחוזי כולסטרול גבוהים בדמם. השומן והכולסטרול הגבוהים בדיאטה זו מעלים את הסיכון לתחלואה במחלות לב ואף במחלות סרטן.

פחמימות, המרכיב הנעדר לחלוטין מן התפריט בדיאטת אטקינס, הן אחד מאבות המזון החשובים ביותר לגוף. הן אחראיות על אספקת האנרגיה לגוף ומכילות מינראלים ומרכיבים אחרים החיוניים לבניית הגוף. הוצאת הפחמימות מן התפריט גורמת לחסר במרכיבים חיוניים ובסיסיים אלה ולנזקים ארוכי טווח שעלולים להתפתח כגון אוסטאופרוזיס ומחלות נוספות.

דיאטת סאות' ביץ'

בתחילת שנות האלפיים הפכה דיאטת סאות' ביץ' ללהיט, בזכות הסלבריטאים הרבים שרזו באמצעותה. את הדיאטה הגה רופא קרדיולוג עבור מטופליו חולי הלב, אך הסתבר כי מי שמקפיד על הדיאטה עשוי לרדת 4.5-6 ק"ג תוך שבועיים בלבד. השיטה כוללת 3 שלבים:

שלב ראשון הנמשך שבועיים וכולל דיאטה קפדנית נטולת פחמימות וסוכרים המבוססת בעיקר על ירקות ירוקים, עוף רזה העשוי ללא שומן וגבינות רזות. שלב שני בו מותר להוסיף לתפריט שני מרכיבים שהוסרו ממנה ושאהובים מאד על המשתתף בדיאטה. למשל: פחמימות. מי שמוסיף פחמימות יכול להוסיף שני מוצרים מקמח מלא.

השלב השלישי הוא שלב חופשי יותר ואמור להימשך כל החיים. במסגרת הדיאטה הקבועה על משתמשי הדיאטה להמשיך ולהקפיד על הכללים, אך מותר להם לסטות מהם מדי פעם. במידה והם חווים עליה במשקל עליהם לחזור לתפריט הראשוני הנוקשה.

  • יתרונות הדיאטה – ירידה מהירה במשקל ותפריט מאוזן.
  • חסרונות – אנשים רבים מתקשים לעמוד בדרישות השלב הראשון הנוקשה ונושרים מן הדיאטה.

דיאטה מהירה אמנם מסייעת בירידה מהירה במשקל, אך עולה השאלה לגבי הסיכון הבריאותי שדיאטות אלה טומנות בחובן וכן לגבי היכולת לשמר את התוצאות לאורך זמן.

קראו על דיאטת הכוכבות – דיאטת דוקאן

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן