ניתוח הרמת חזה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

הרמת חזה

הרמת חזההחזה הנשי הוא סמל לנשיות, מיניות, אמהות, אהבה, חום וחמלה. גודל וצורת החזה נקבע באופן טבעי וגנטי ולכן מראהו שונה מאישה לאישה. נשים רבות אינן מרוצות ממראה החזה שלהן. לחלק יש חזה קטן, לחלק גדול, אסימטרי ואו נפול.

כמו כן, במרוצת הזמן, עקב התבגרות, הזדקנות, הריונות, לידות, הנקות וכוח המשיכה, החזה מאבד את גובהו הטבעי ומתחיל ליפול ולהראות נפול ושפוף, ככל שהאישה מזדקנת.

בנוסף, נשים בעלות חזה גדול, סובלות יותר מהרגיל, גם בגילאים צעירים יותר, ממראה חזה נפול ומבעיות כרוניות של כאבי גב. מבוטחות קופות החולים זכאיות לדרוש הנחה או כיסוי מלא לניתוח הרמת חזה במידה והוא פוגע להן בבריאות השד, בריאות הגב ועוד.

נשים רבות אשר מעוניינות בניתוח של הרמת חזה, לרוב מבקשות לשלב יחד עם ניתוח זה גם ניתוח הגדלת חזה. כיום, אין צורך יותר ללכת עם חולצות גדולות ומרחיבות, אשר מסתירות את הנתונים הטבעיים שנתן לך הטבע, בעזרת ניתוח פלסטי, ניתן לשפר את מראה החזה ולהרימו שוב, כמו בגיל 16 וללכת בגאווה עם חזה מורם, מוצק ויציב.

מהי הרמת חזה – מסטופקסיה?

ניתוח להרמת חזה מבוצע על ידי מנתח פלסטי מומחה, מורשה, ובעל נסיון במחלקה פלסטית (בית חולים) או בעל מרפאה פרטית המתאימה לביצוע ניתוחים פלסטיים שונים. כאשר אישה מעוניינת לעבור ניתוח מסוג זה, עליה למצוא את המנתח והמרפאהבית החולים המתאימים לה ביותר, מבחינת ניסיון ומבחינה כלכלית (מנתחים פלסטיים פרטיים דורשים סכומים שונים לביצוע ניתוח זה).

לאחר מציאת המקום המתאים לך ביותר, תיקבע פגישת ייעוץ ראשונית עם רופא מנתח – פלסטיקאי, במהלכה, יסביר המנתח את הפרוצדורה הכירורגית, התאמת ציפיות, שיטות ההרדמה, סיכונים ותופעות לוואי אפשריות לאחר ניתוח הרמת חזה.

כמו כן, תילקח היסטוריה אישית רפואית, בכדי לבדוק שאכן האישה היא מועמדת מתאימה לעבור ניתוח הרמת חזה. בנוסף, תתבקש האישה לעבור מספר בדיקות דם ובדיקות נוספות, בכדי לאשש, שמצבה הבריאותי תקין וגופה יכול לעמוד בתנאי הניתוח.

נשים מעל גיל 40 ונשים בעלות היסטוריה אישית ואו משפחתית של סרטן השד, יצטרכו בנוסף לעבור בדיקת ממוגרפיה לשדיים, תצלום ריאות וא.ק.ג. ניתוח להרמת חזה יכול להתבצע תחת הרדמה מקומית או מלאה והוא אורך כשלוש שעות. בהתאם לרצון המטופלת, גודל השד, סוג העור ויכולת המנתח, תבחר שיטת הניתוח המתאימה.

מהלך הניתוח – הרמת שדיים

ניתן לבצע ניתוח להרמת חזה במספר דרכים, לדוגמא:

 • הרמת חזה דרך הפטמה (לרוב מיועד לנשים בעלות שדיים קטנות)
 • הרמת חזה על ידי שתלי סיליקון
 • הרמת חזה באמצעות חיתוך היקף הפטמה לכיוון הכפל התת שדי

לאחר הניתוח, יתפור המנתח את האזור ויחבוש אותו. המטופלת תעובר לחדר התאוששות. בנוסף, צינורת לניקוז הפרשות מהשד תחובר לאישה.

לאחר הניתוח, מומלץ לנוח ולא לבצע פעילות גופנית, לפחות במשך שבוע. כמו כן, האישה תצטרך ללכת עם חזייה רפואית מיוחדת במשך שבוע. תוצאות סופיות של הניתוח ייראו רק לאחר כשלושה חודשיים מיום הניתוח.

תופעות הלוואי

כל ניתוח עלול להיות מסוכן ולגרום לתופעות לוואי. ניתוחים הנעשים תחת הרדמה מלאה, מאריכים את ההחלמה מהניתוח. תופעות לוואי אשר עלולות להיגרם מההרדמה כוללות:

מרבית תופעות אלו נעלמות לאחר מספר ימים בעזרת מתן תרופות. קיימות תופעות לוואי נפוצות בשל ניתוח להרמת חזה כוללות:

 • אסימטריה בין השדיים
 • חוסר תחושה בחזה או בפטמה
 • התקשות השדיים
 • צלקות גלויות לעין
 • דלקות וזיהומים באזור הניתוח
 • שטפי  דם ודימומים מקומיים
 • נפיחות
 • כאב ואדמומיות באזור הניתוח

מרבית תופעות הלוואי ייעלמו לאחר מספר ימים, בעזרת מתן תרופות אנטיביוטיות, תרופות משככות כאבים ועוד. אישה אשר אינה מרוצה מהתוצאות בשל אסימטריה או סובלת מבעיה של כאב כרוני לאחר הניתוח, תצטרך ככל הנראה לעבור ניתוח לתיקון הבעיה.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן