כרטיס אדי – הצלת חיים בחתימה אחת

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

תרומת איברים

עמותת אדי, אשר הוקמה על ידי משפחת בן דרור, לרגל זכרו של בנם אשר נפטר לאחר שהושתלה בגופו כליה, מפאת סיבוכי השתלה מאוחרת מידי, מעודדת את הציבור להגדיל את מספר תורמי האיברים בישראל.תרומת איברים

עמותת אדי פועלת תחת חסותה של המרכז הלאומי להשתלות איברים בישראל, אשר מנהלת את מרשם האזרחים אשר מוכנים לתרום את איבריהם.

תרומת איברים, בעבור אלו אשר חולים והאפשרות היחידה שלהם להמשיך לחיות, היא באמצעות תרומת איברים מאנשים אחרים, למעשה, מאפשרת להעניק לאדם אחר חיים ללא תמורה.

פעמים רבות, ניתן לקחת תרומת איברים מאנשים אשר נהרגו כתוצאה מתאונה או מסיבות אחרות, לצורך הצלת חיי אדם. על מנת שתתאפשר תרומת איברים מסוג זה, יש צורך להיות חתומים על כרטיס אדי, המהווה אסמכתא, או תעודה לכך שהנפטר מסכים כי יילקחו ממנו איברים לתרומה לאחר מותו.

היבטים משפטיים

אזרח מדינת ישראל, אשר עבר את גיל 18 יכול להצטרף אל עמותת אדי באמצעות חתימה על הסכם תרומת איברים לאחר מותו. כל אזרח אשר חתום על כרטיס אדי, נרשם במאגר הממוחשב של אלו המוכנים לתרום את איבריהם לאחר מותם. אך לא די בכך, המטרה של כרטיס אדי הינה ליידע את המשפחה ואת בית החולים כי הנפטר הביע את הסכמתו לבצע תרומת איברים לאחר לכתו, אך יש צורך גם בהסכמת המשפחה.

למשפחה, ניתנת האפשרות לא לאפשר לקיחת איברים לאחר המוות. מאחר ומדינת ישראל מעודדת תרומה של איברים, ועל כן, כל מי שברשותו כרטיס אדי, נמצא בעדיפות גבוהה יותר לקבל איברים מושתלים במידה והוא זקוק לכך. זהו מן סוג של עידוד, על מנת שיותר ויותר אזרחים יחתמו על כרטיס התורם.

היבטים הלכתיים

כל הרבנים מסכימים כי תרומת איברים מותרת, אך ורק אם היא נעשית בהתאם להלכה. לפי ההלכה, ניתן לתרום איברים אך ורק אם הנפטר הוא אכן מת. ישנם כאלו אשר מגדירים את המוות כאשר הלב מפסיק לעבוד, וישנם כאלו המגדירים את המוות כאשר ישנו הרס מוחי מוחלט.

הרבנות הראשית לישראל קובעת בעניין זה כי אדם אשר אינו מסוגל לנשום בעד עצמו, וכי גזע המוח חף מתפקוד, נחשב כמת, ועל כן, ניתן לקחת ממנו איברים לתרומה.

בהתאם לנוהל של קביעת המוות, לפני תרומה של איברים, ישנם שני רופאים אשר מאשרים את מותו של האדם, אחד מהרופאים הללו צריך להיות בדרגה בכירה בבית החולים. רק לאחר שנקבע המוות, ניתן לפנות אל המשפחה ולבקש את תרומת האיברים.

כרטיס אדי, מאפשר לנו לתרום איברים גם לאחר לכתנו, ובכך להציל חיים של אחרים. מבחינת בריאותית, ישנם מקרים בהם החלמה של אדם מתאפשרת רק על ידי השתלת איבר, כמו השתלת לב, השתלת ריאה ואפילו השתלת קרנית של העין.

השתלות נוספות כמו עור משמשות את הרפואה לצורך שיקום, למשל לאחר כוויות. אחוזי ההצלחה של תרומות איברים עולות במספר האחוזים, ועומדות כמעט על 90%, כך שתרומת איברים אכן מהווה הצלה של חיים. עבור החולים, מדובר בדרך כלל כנס, מאחר וקשה מאוד לקבל היום איברים להשתלה. חתימה על כרטיס אדי מאפשרת עבור אלו שמעוניינים, אף לתרום את גופם למדע צורך ביצוע ניסויים מצילי חיים.

בזכות כרטיס אדי, מסתובבים בינינו אנשים אשר לא היו יכולים להמשיך ולחיות ללא קבלה של תרומת איברים מאלו שנפטרו. למעשה, מדובר בחסד עליון, אשר מתאפשר בזכות הנפטר, בזכות משפחתו ובזכות הרפואה.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן