מחלות קיץ

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מחלות קיץ

מחלות קיץעונת הקיץ היא העונה האהובה על אנשים רבים. על אף השמש הקופחת והחום המאיים להתיש את כולם, הקיץ מציע פעילויות רבות שאינן מתאפשרות בחורף, כמו ללכת לבריכה, לאכול גלידה וארטיקים, להשתזף על שפת הים ועוד. עונת הקיץ גם מסמלת את החופש הגדול, האהוב על הילדים ושנוא על הוריהם.

עם זאת, על אף האמונה הרווחת, רק בגלל שהחורף כבר אינו נוכח, אין זה אומר כי הקיץ פטור ממחלות. ישנן מחלות קיץ רבות, המזקיפות את ראשן ומראות נוכחות דווקא כשהטמפרטורות עולות. מרביתן נגרמות עקב סיטואציות המתרחשות רק בקיץ, חלקן מתעצמות דווקא בקיץ. לפניכם מספר מחלות קיץ עיקריות.

מחלות ובעיות עור

סוג נפוץ מאוד של מחלות קיץ, הנו בעיות ומחלות בעור. בקיץ, השמש מחממת מאוד ועלולה לגרום לכוויות בעור, בייחוד באזורי הגוף החשופים כגון הפנים והגפיים העליונות והתחתונות. במרבית המקרים, ה-"הישרפות" בשמש מתרחשת כשמשתזפים על חוף הים לאורך זמן, ולא שמים קרם הגנה כראוי. בכדי להקל על מחלות קיץ אלו, יש למרוח קרמים או תמצית אלוורה בכדי לצנן את הגוף.

גם עקיצות יתושים או חרקים אחרים הנן נפוצות מאוד בקיץ. אמנם אין מדובר על מחלות קיץ של ממש, אולם אנשים אחדים נפגעים מהם באופן משמעותי. מלבד העקיצה המגרדת, הם מפתחים פריחה, אדמומיות ונפיחות באזור הנעקץ. עקיצה נוספת שנפוצה בקיץ היא עקיצת המדוזה, שצריבתה על העור גורמת לכוויה.

וירוס נוסף, המועבר בעיקר בבריכה או בים, הוא וירוס המולוסקום , או הידוע יותר בשם וירוס היבלות. הווירוס גורם להופעתן של יבלות וויראליות, בחלקים שונים בגוף, המתפשטות לאזורים אחרים, במידה ולא מטפלים בהם. בניגוד אל מחלות קיץ אחרות, ניתן לטפל בווירוס זה באופן נקודתי ביבלת עצמה, על ידי שריפתה עם חנקן נוזלי או תלישתה עם פינצטה, לאחר הרדמת האזור.

דלקות אוזניים

מחלות קיץ אלו נגרמות בעיקר בגלל שחייה רבה בבריכות או בים, כאשר המים נכנסים אל האוזניים ועלולים לפתח דלקות אוזניים. מחלות קיץ אלו, נוצרות בעיקר אצל אנשים הרגישים לכך, אולם כמובן שהן יכולות להיווצר אצל אחרים, במידה ונדבקו. הדלקות השונות אף נגרמות כתוצאה מהתייבשות הכלור, בו משתמשים בבריכות, על האוזן החיצונית. דבר זה עלול לגרום לגירוי וכאבים.

במידה ומדובר בגירוי שנוצר מכלור, כדאי לשטוף את האוזניים כמו שצריך ולייבשם כראוי, לאחר הרחצה בבריכה. במקרים של מחלות קיץ אחרות, כמו דלקות אוזניים וויראליות, אין הרבה מה לעשות, פרט להקלה על הסימפטומים באמצעות תרופות למיניהם או תמציות הומיאופתיות.

קלקול קיבה

מקרים של שלשולים, כאבי בטן וקלקולי קיבה הם מאוד נפוצים בקיץ, לכן חשוב לשמור על תזונה נכונה בקיץ וכן להקפיד לא להשאיר דברי מזון בחוץ, בשעות החמות של היום. דבר זה גורם לאוכל להתקלקל ולגרום לכאבי בטן ושאר תופעות לא נעימות. במקרה של מחלות קיץ אלו, יש לאפשר לגוף להוציא את הגורם המעיק, לשתות הרבה ולנוח כמו שצריך.

ניתן להיעזר בתרופות אלו ואחרות או רמדיות טבעיות, אך מוטב שלא להכביד על מערכת העיכול במזון קשה לעיכול. מלבד זאת, מוטב למנוע מחלות קיץ אלו, ולשמור על המזון בקירור או לזרוק אוכל שנראה מפוקפק.

צינון מזגנים

מחלות קיץ נפוצות מאוד הן התקררויות מזגנים שיכולות להגיע לידי שפעת בקיץ. מדובר על צינון קיץ הנוצר עקב המעבר החד בין השהייה בחדר ממוזג בעל טמפרטורה נמוכה, אל סביבה חיצונית חמה, בעלת טמפרטורות גבוהות יותר.

כמו בכל הצטננות אחרת, אין הרבה מה לעשות לאחר שלקיתם בה, מלבד להקל על הסימפטומים באמצעות כדורים ותכשירים למיניהם. מלבד זאת, ניתן למנוע מחלות קיץ אלו באמצעות כיוון המזגן לטמפרטורה סבירה, שמחד מקררת כראוי, ומאידך אינה נמוכה מדי.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן