כך תוכלו להימנע מעקיצות יתושים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

כך תוכלו להימנע מעקיצות יתושים

כך תוכלו להימנע מעקיצות יתושיםעקיצות היתושים הופכות בימי הקיץ למטרד עצום- הן מגרדות, שורפות, משאירות סימנים על פני העור ובעיקר מפריעות למנוחת הלילה. עם השנים פיתח האדם שיטות רבות העוזרות לו להימנע מעקיצות היתושים ובכך הצליח לשפר את איכות חייו. כך תוכלו להימנע מעקיצות יתושים:

  • ייבוש מקורות מים חשופים – היתושים נמשכים למקורות מים אשר מהווים עבורם סביבת גידול מצויינת להתרבות ולמחייה. לכן, ייבוש מקורות מים מיותרים כמו שלוליות, טיפול בצינורות או ברזים מטפטפים וכדומה יכולים למנוע מן היתושים להתגורר קרוב למקום מגוריכם ולהעדיף מקומות רחוקים יותר.
  • רשתות – עקיצות יתושים כאמור נכללת במסגרת מחלות הקיץ. ימי הקיץ החמים מכריחים את בני הבית לפתוח את חלונות ביתם למשב אוויר, במיוחד בשעות הערב המביאים רוח קרירה יותר. היתושים נכנסים מבעד לחלונות הבית ומטרידים את יושביו. התקנת רשתות והחלפת רשתות קרועות באופן קבוע יכולות למנוע את כניסתם.
  • אורות דולקים – מכיוון שהיתושים נמשכים אל מקורות מוארים מומלץ לא להדליק אורות מיותרים בבית. אם לא נמצאים בחדר מסויים רצוי לסגור בו את האור כדי לא למשוך אליו יתושים.
  • בגדים ארוכים – למטיילים הישנים תחת כיפת השמיים מומלץ ללבוש בגדים ארוכים אשר דואגים לכסות את שטח העור- כך ליתושים יש פחות מקום לעקוץ.
  • תכשירים כימיים למריחה – קיימים תכשירים כימיים למריחה על פני העור כדוגמת סנו די או אל-תוש אשר מדיפים ריח הדוחה את היתושים ומונע מהם להתקרב ולעקוץ. תכשירים אלו נפוצים מאוד וניתן למוצאם בצורות שונות- רול, ספריי או כסטיק. התכשירים נמצאו יעילים מאוד, אך הם ידועים כמסוכנים לשימוש על ילדים וכן לא מומלצים לאורך זמן. במקרים בהם נדרש שימוש יומיומי בתכשירים מומלץ לפנות לפתרונות אחרים.
  •  מאוורר – ניתן למצוא מספר גדול של מכשירים חשמליים אשר תורמים למלחמה נגד היתושים. הראשון והפשוט מבין כולם הינו המאוורר המפיץ רוח אשר מרחיקה את היתושים ומונעת מהם להתקרב.
  • מכשירים חשמליים – קיימים שני סוגי מכשירים חשמליים הפועלים כל אחד בשיטה אחרת נגד היתושים. המכשיר הראשון פועל בעזרת אותם חומרים כימיים הקיימים בתכשירי המריחה אבל בניגוד להם הוא מתחבר לשקע חשמלי. המכשיר החשמלי מפיץ ריח בעזרת נוזל או טבליות הניתנים להחלפה. את התכשיר יש להניח במקום רחוק מן המיטה ולדאוג לאוורור קבוע של החדר. המכשיר השני הינו מכשיר המפיץ רעשים בתדר שאינו נשמע על ידי בני האדם אך מבריח את היתושים.
  • אור אולטרה סגול – ניתן לקנות מכשיר המפיץ אור אולטרה סגול אשר מושך בעוצמתו את היתושים אליו והורג אותם. את המכשיר יש להציב במקום גבוה הרחק מן המיטה ויש לנקותו באופן עקבי מן החרקים המתים אשר הצטברו בתחתית.
  • תכשירים טבעיים – רוב התכשירים הטיבעיים מגיעים כשמנים אתרים נדיפים אשר ריחם דוחה את היתושים ומרחיקם מן האזור. נטורפתים ממליצים על שמן הציטרונלה אשר נמצא ידידותי לשימוש גם עבור תינוקות וילדים. ריחו חריף מאוד ולכן מספיקות טפות קטנות בנקודות אסטרטגיות על פני העור החשוף או לחלופין לטפטף מעט על הסדין או הכר. שמנים אתריים נוספים הינם שמן הלבנדר, האקליפטוס והגרניום אותם יש לערבב עם שמן נוסף המתפקד כנשא לפני המריחה על הגוף. שמנים אלו אין למרוח ישירות על הגוף של ילדים ותינוקות אלא לטפטף על הכר או הסדינים.
  • מאכלים מונעים – יש אשר ממליצים על מריחת פטרוזיליה על פני העור כפעולה המונעת עקיצות ויש הממליצים על אכילת שום וחילבה אשר מפרישים ריח חזק דרך הזיעה.

ראו גם:

קדחת מערב הנילוס
שושנת יריחו

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן