מרפאות שיניים – מומחים לרפואת השיניים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מרפאות שיניים

מרפאות שינייםטיפולי שיניים זה עיניין כואב, שאף אחד לא אוהב להתעסק בו עד שבאמת צריך.

בארץ מופעלות מרפאות שיניים של קופות החולים השונות ומרפאות שיניים פרטיות, שלכל אחת מהן יתרונות וחסרונות.

כדאי להכיר את שתי האפשרויות ואת האפשרויות שהן מציעות כדי להחליט בידי מי להפקיד את בריאות השיניים שלנו.

מרפאות שיניים של קופות החולים

כל ארבעת קופות החולים בארץ מספקות למבוטחיהן טיפולי שיניים מכל הסוגים במחיר מסובסד באמצעות רשת מרפאות של קופות החולים: "מכבידנט" של מכבי, "לאומית דנטיקה" של לאומית, "כללית סמייל" של קופת חולים כללית ורשת מרפאות השיניים של קופת חולים מאוחדת.

במרפאות הללו עובדים רופאים ואנשי צוות רפואי אחרים, המתמחים בתחומים שונים של בריאות הפה, החל מרופאי שיניים ואורתודנטים ועד כירורגים, רופאי חניכיים, מומחים לרפואת שיניים לילדים ועוד.

טיפולי השיניים הניתנים במרפאות כוללים בדיקות שיניים וחלל הפה, טיפולי שיניים משמרים כמו סתימות, עקירות וטיפולי שורש, טיפולי שיננית- ניקוי שיניים והסרת אבנית, טיפול שיניים (יישור שיניים) לילדים ולמבוגרים, השתלת שתלים דנטלים ותותבות, צילומי נשך, הלבנת שיניים ועוד. חלק מהטיפולים ניתנים בהרדמה מלאה, אם מדובר במטופלים הסובלים מחרדה דנטלית או מרפלקס הקאה.

היתרון הגדול של מרפאות קופות החולים הוא כנראה המחיר. קופות החולים מסבסדות את הטיפולים השונים, ומבוטחי הביטוחים המשלימים מקבלים הנחות משמעותיות נוספות, בהתאם לסוג הביטוח.

צריך לזכור כי עבור ילדים כל קופות החולים מחויבות לספק שרות טיפולי שיניים בסיסיים בחינם, בהתאם לסעיף שנכנס השנה לסל הבריאות. כשמדובר באנשים הסובלים מפה בעייתי ונטייה לעששת, או מהזנחה ארוכת שנים, טיפולי שיניים יכולים להיות ארוכים ויקרים. לפיכך המחיר הוא בהחלט פן משמעותי של ההחלטה.

מרפאות שיניים פרטיות

מרפאות השיניים הפרטיות, תופסות תאוצה בשנים האחרונות. הן מציעות שירותי טיפול ושימור ברמה גבוהה. הן עושות שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ובאמצעים חדישים ויקרים, דבר שהמרפאות של קופות החולים פחות יכולות להרשות לעצמן.

המרפאות הפרטיות מציעות למשל צילומי רנטגן דיגיטאליים, אשר בהם נפלטת עשירית מכמות הקרינה שנפלטת מרנטגן רגיל. במרפאות פרטיות ניתן למצוא מגוון של אמצעים בתחום אסתטיקת הפה- למשל ציפויי לומינירס לשיניים- מעין חרסינה דקיקה שאינה דורשת את השחזת השן. חידוש נוסף שניתן למצוא בתחום האסתטיקה הוא פילינג חניכיים- הסרת כתמים מולדים הפוגעים באסתטיקת הפה.

המרפאות הפרטיות מצטיינות גם בשירות: תקופת המתנה קצרה לקביעת תור, גמישות רבה בזמנים, תור קצר במרפאה עצמה, ובכלל הקפדה על מרפאה אסתטית ונעימה למטופלים.
למרפאות השיניים הפרטיות יש שיטות ייחודיות להרגעה וטיפול באנשים הסובלים מחרדות מהטיפול- היפנוזה, דיקור, ביופידבק, טשטוש קל באמצעות גז צחוק ושיטות התנהגותיות להרגעה. חלק מן

המרפאות מאפשרות לבצע מספר טיפולים יחד, לעתים אפילו בהשתתפות מומחים מתחומים שונים: טיפולי שורש, טיפולים כירורגיים, ניקוי אבנית ועוד. לעתים מגיעים למרפאות אנשים אשר נמנעו מטיפולי שיניים במשך שנים- עקב חרדה רבה או קושי אחר- ועושים מספר טיפולים תוך זמן קצר, תחת הרדמה מלאה אשר מקלה על הכאב ועל הפחד של המטופל.

מרפאות שיניים מיוחדות

ישנן מרפאות של קופות החולים ומרפאות פרטיות שבהן נערכים טיפולי שיניים לאנשים הסובלים מבעיות רפואיות שונות, כמו חולי לב, סוכרת, מחלת הנפילה או חולים אונקולוגיים. חולים אלה זקוקים לטיפולי שיניים מותאמים- מבחינת הפרוצדורה הרפואית, התרופות והחומרים בהם משתמשים, תופעות הלוואי, הרדמה ועוד. במרפאות אלה נוכח צוות רחב יותר, הכולל מומחים למחלות הספציפיות ורופא מרדים.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן