טיפולי ספא – להרגיע את הנפש

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

ספא

ספא הוא שם כולל למקום שבו נערכים עיסויים, טיפולים אלטרנטיביים ומסיבות שונות. השם ספא, נקרא על שם העיר הבלגית ספא, שידועה בזכות מרחצותיה החמים ומימיה המבריאים.

הספא התחיל כמקום שבו מבצעים טיפולים שונים באמצעות מים, אך כיום הספא הוא לאו דווקא מקום שבו מבצעים טיפולי מים, אלא מקום שבו ניתן לקבל טיפולים אלטרנטיביים באופן כללי.

היכן ממוקמים אתרי ספא ומתי ניתן ללכת לשם?ספא

כיוון שמטרת הספא היא לצאת ממרוץ החיים השגרתי, ממוקמים רבים מאתרי הספא במקומות מרוחקים מן העיר, ועצם הנסיעה אליהם יוצרת שבירת שגירה, ומהווה חלק מהטיפול.

עם זאת, כיום ניתן למצוא אתרי ספא במקומות רבים, ובהם אתרים רבים מאוד שממוקמים דווקא בלב אזורי תעשייה סואנים, כדי ליצור אפשרות לאנשים להיכנס ולצאת לאתרי הספא מבלי לצאת מהשגרה באופן טוטלי.

אתרי הספא בנויים כך שיהוו מקלט מפני הרעש המגיע מן הרחוב, מעוצבים בצבעים ביתיים וחמימים ומשרים אווירה של רוגע. הרעיון של אתרי הספא כיום הוא ליצור אפשרות לאווירה רגועה ושלווה, הן באירועים מיוחדים והן תוך כדי שגרת החיים. אתרי הספא מציעים חבילות אירוח לקבוצות, לזוגות, לבודדים ואפילו למסיבות פרטיות, כך שניתן להגיע אליהם בכל שעה משעות היום.

אילו סוגי טיפולים מוצעים באתרי ספא?

כאמור, במקור, אתרי ספא מציעים בעיקר טיפולים הקשורים למים. ואכן, רוב אתרי הספא מכילים בריכות חמימות, ג'קוזי, במת טיפולי מים וכדומה.

אתרי ספא כיום, כוללים לרוב עוד טיפולים שונים ומגוונים. אתרי ספא רבים מציעים טיפולים הכוללים מסאג' לסוגיו – שוודי, תאילנדי, עיסוי זוגי, ועוד. כמו כן, מוצעים טיפולים באבנים חמות, שיאצו אמבט שמנים ועיסויי כפות הרגליים.

ישנם אתרי ספא שמציעים גם טיפולים קוסמטיים שונים, פדיקור מניקור וכדומה. טיפולים אקזוטיים יותר גם הם מוצעים, אך הם נדירים יותר: אמבט חלב, טיפול אינדיאני והגשת ארוחות לאנשים המשתמשים במתקני הספא.

טיפול ספא קלאסי

טיפול ספא קלאסי כולל בדרך כלל שימוש בג'קוזי מרגיע ועיסויים. עם זאת ישנם אתרי ספא שמציעים טיפולים מורכבים יותר. לדוגמא, טיפול שמורכב משלשה שלבים: שלב ראשון הוא קרצוף הגוף בעדינות על במת אבן מחוממת, בשלב שני טובלים במקלחת שוויצרית עם שישים סילוני מים קטנים שמעסות את כל הגוף ובשלב שלישי, טובלים בג'קוזי מעסה.

אתרים אחרים מציעים טבילה בחומרים אחרים מלבד מים כמו שמנים אתריים מרגיעים או חלב, וכן מים שבהם אחוז המלחים גבוה מהרגיל, מים שיוצרים אפקט מרגיע ביותר.

טיפולים אלטרנטיביים

באתרי הספא השונים מציעים טיפולים אלטרנטיביים ליצירת אווירת בריאות ורוגע. העיסוי הקלאסי הוא בדרך כלל מוצר פשוט שנמצא בכל אתרי הספא, אך גם עיסוי שוודי ותאילנדי מאוד פופולאריים.

ישנם אתרים שמציעים גם טיפולים מתקדמים יותר כמו שיאצו – שהוא שיטת טיפול של לחיצות במקומות שונים בגוף, דיקור סיני, עיסוי רקמות עמוק, טיפול באבנים חמות – טיפול שיוצר אפקט של מס'ז. כמו כן ישנם אתרי ספא שבהם מוצע גם טיפול רפלקסולוגי ועיסוי קרקפת.

טיפולים קוסמטיים

אתרי הספא השונים, שרוצים ליצור אווירת בריאות וטיפוח, מציעים גם טיפול טיפוח וקוסמטיקה – טיפול פנים הכולל משחות וקרמים, טיפול מניקור לציפורני הידיים ופדיקור רפואי לכפות הרגליים. פילינג פנים וגוף ועוד.

טיפולים מיוחדים

ישנם אתרי ספא שמציעים טיפולים נדירים יותר, והם מיוחדים, אך יקרים יותר מאתרי הספא הרגילים. דוגמאות לכך הם טיפולים כמו מדיטציה, הילינג ורייקי, שהם טיפולים הוליסטיים מרגיעים, עיסוי הגוף בשוקולד או דבש, עטיפת הגוף באצות ים, ועוד ועוד.

אוכל וספא

כיוון שאתרי הספא מציעים טיפולים הוליסטיים ארוכים וחבילות פינוק ארוכות, באתרי ספא רבים מוצע אוכל לצד הטיפול באתר. כמעט בכל האתרים מוצע כיבוד קל לאורחים, כיבוד שכולל יין אדום או לבן ומתאבנים.

ישנם אתרי ספא שמציעים ארוחות מלאות יותר שהן בדרך קלות ואנינות, על מנת שמערכת העיכול לא תעבוד קשה מדי, ותהרוס את אווירת הרוגע. אתרי ספא שממוקמים בצימרים בגליל, מציעים לרוב ארוחות בוקר בשילוב ג'קוזי, ליצירת אווירת פינוק.

אין ספק שאתרי הספא הפכו למקום בילוי פופולארי, ואנשים רבים משתמשים במתקני הספא למטרות בילוי ונופש, אך גם לצורך חגיגת אירועים שונים – ימי הולדת, ימי נישואין וכדומה.>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן