סרטן השד – אחת מכל תשע נשים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

הקשר בין השמנה לסרטן השד

סרטן השדסרטן היא מחלה הרסנית, קטלנית, כרונית, אשר אם אינה מאובחנת בזמן עלולה לגרום לסיבוכים בריאותיים קשיים והרי גורל.

סרטן הינו שם כללי לקבוצת מחלות העלולות להתרחש באיברים ומערכות שונות בגוף האדם, עקב חלוקת תאים אבנורמלית ולא מבוקרת ועקב גדילה תאית ושליחת גרורות. כיום, ניתן למנוע התפתחות סוגי סרטן רבים וביניהן סרטן השד.

ממחקרים שנעשו נמצא כי, אחת מכל שמונה נשים עלולה לחלות בסרטן השד. עקב נתונים קשיים אלו, חלה בשנים האחרונות עלייה במודעות הציבורית בפרט ובמודעות הרפואיות בקרב האוכלוסייה הכללית לביצועים של בדיקות רפואיות שונות, אשר נמצאו כיעילות במלחמה כנגד סרטן השד.

נשיות ומיניות האישה היו מאז ומתמיד והיו לעד נושא נחקר בתחומים רבים, כגון: תרבות, ספרות, אומנות וכדומה. כאשר אישה מקבלת את הבשורה המרה "יש לך סרטן השד", הפגיעה בה היא כפולה, גם פיזית וגם נפשית. מחלת סרטן השד פוגעת באישה, בנשיותה וגורמת לה לדימוי ולהערכה עצמית מעורערים.

כיום סרטן השד, נחשב לסרטן השני בשכיחותה בקרב האוכלוסייה הכללית, אך בעזרת בדיקות רפואיות שגרתיות ניתן לאבחן את סרטן השד בטרם פרץ, תקף ושלח גרורות.

הגורמים

תסמינים

באופן כללי, מחלת הסרטן נחשבת ל"רוצח השקט" כיוון שבמרבית מקרי הסרטן התסמינים מופיעים רק בשלב מאוחר בו הסרטן כבר התפרץ ו/או שלח גרורות.

ישנן נשים שלא יחושו תסמינים כלל וישנן נשים אשר עלולות להרגיש פריחה על השד או הפטמה, שינויים בעור השד, הפטמה, בית השחי והזרועות, שינוי בצורת ובגודל השד, כאבים ו/או הרגשת אי נוחות בשדיים, הפרשות שונות (כגון: דם או נוזל שקוף) מהפטמה, גירודים בשד, ורידים מורחבים ו/או בולטים בשד, גוש בשד,בפטמה ו/או בבית השחי, שקעים או בליטות בשד, נפיחות בבית השחי, נפיחות בזרוע העליונה.

אבחון סרטן השד

כיום באמצעות התנהגות מונעת, ניתן לאבחן את סרטן השד עוד לפני התפרצותו, באמצעות בדיקות שגרתיות של ממוגרפיה, בדיקת שד עצמית ובדיקת גניקולוג. במרבית המקרים של סרטן השד, האישה מרגישה או רואה איזשהו שינוי בעור השד, הפטמה, כאב, גירוד, הרגשת גוש וכדומה.

על מנת לאשש את האבחנה, יהיה צורך לעשות בדיקת רקמות-ביופסיה של הרקמה החשודה ולאבחן באם מדובר בסרטן השד או גידול שפיר. בנוסף, יש צורך לתת לרופא המטפל היסטוריה אישית ומשפחתית של מחלות בכלל וסרטן בפרט, לבצע בדיקות לבירור האם קיים BARCA1BARCA2, בדיקות דם, ממוגרפיה, אולטרא סאונד,MRI,CT.

טיפול

הטיפול בסרטן השד תלוי במספר גורמים כגון: גיל האישה, מחלות רקע, באיזה שלב התגלה הגידול, האם נשלחו גרורות לאיברים או למערכת הלימפה ועוד.

באופן כללי, הטיפולים הנפוצים לסרטן השד כוללים:

לאחרונה אישר משרד הבריאות טיפול בחולי סרטן בעזרת מריחואנה רפואית כדי להקל על הכאבים והבחילות מהטיפולים השונים. המרשם למריחואנה ניתן על ידי רופא המשפחה ומכובד בבתי המרקחת השונים.

נשים אשר נאלצו לעבור ניתוח לכריתת השד יכולות כיום לבצע ניתוח לשחזור השד. הניתוח כולל או השתלה של שתלי סיליקון או מי מלח, או השתלה של רקמת קיימת הנלקחת מהישבן או הבטן התחתונה. ניתוח לשחזור השד יכול להתבצע מיד אחרי הכריתה ובכך למנוע מהאישה לעבור תהליך של דיכאון ותחושת ערך עצמי נמוך.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן