גלולות אסטל – יתרונות ותופעות לוואי

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

גלולות אסטל

גלולות אסטלאחד מאמצעי המניעה הטובים ביותר הקיימים כיום הוא גלולות. אמנם כדאי להיעזר באמצעי מניעה אחרים בכדי לא להיכנס להיריון, אולם אין ספק כי המצאת הגלולה סייעה באופן משמעותי ליהנות מיחסי מין מבלי לחשוש מהיום שאחרי.

בעקבות הביקוש הרב, פותח מגוון נרחב של גלולות, ביניהן גם גלולות אסטל. כל אחת מהגלולות השונות משפיעה על איזון ההורמונים בגוף האישה. גם גלולות אסטל עושות כך, אך גם מסייעות באופן ניכר ואף מציעות יתרונות משמעותיים שאינם כלולים בגלולות אחרות. בכדי שתוכלו לבחון כיצד גלולות אסטל יכולות לסייע לכן, כדאי שתקראו את המאמר שלפניכן.

כיצד גלולות אסטל עובדות?

גלולות אסטל, כמו יתר הגלולות, משפיעות על תהליך הביוץ ועל שינוי רירית הרחם ורירית צוואר הרחם. ראשית, גלולות אסטל כוללות אסטרוגן ופרוגסטרון, המונעים מיותרת בלוטת המוח להפריש הורמונים המכונים גונאדוטרופינים. מאחר והורמונים אלו אינם מופרשים, לא מתקיים תהליך ביוץ, ולא ניתן להיכנס להיריון.

השינוי ההורמונאלי הנגרם עקב גלולות אסטל, גורם לכך שרירית הרחם משתנה ואינה קולטת את הזרע. יתר על כן, גלולות אסטל משנות את מבנה רירית צוואר הרחם ומעבות אותה, דבר המקשה על הזרע להיקלט בתוכה.

הייחודיות של גלולות אסטל

בניגוד לגלולות אחרות, גלולות אסטל הן גלולות משולבות, המורכבות מאסטרוגן במינון של 35 מיקרוגרם ופרוגסטרון במרכיב ייחודי. שילוב זה מקנה הגנה באחוזים גבוהים מאוד, על סך 99.9%, המסייעת במניעת היריון. יתר על כן, גלולות אלו מונעות הופעת פצעי אקנה ונשירת שיער, אשר הנן תופעות לוואי של גלולות מסוגים אחרים.

גלולות אסטל אף משפיעות על המחזור, והופכות אותו לקל הרבה יותר וכואב הרבה פחות. יתר על כן, לאלו הסובלות מתסמונת טרם-ווסתית, גלולות אסטל מקלות על התסמינים באופן משמעותי ואף מסייעות במניעת סרטן הרחם, השחלות והמעיים.

חסרונות ותופעות לוואי

בנוסף לכל היתרונות המשמעותיים של גלולות אסטל, כמו גלולות אחרות גם לה יש אי אילו חסרונות. גלולות אלו עלולות לגרום לכאבי ראש, בחילות, כאבי שדיים, דימומים בין ווסתיים ושינויים במצבי הרוח. לרוב תופעות לוואי אלו מתאזנות לאחר זמן מה, כאשר הגוף מתרגל אל הגלולות.

מעבר לכך, ישנן נשים שאינן יכולות לקחת גלולות כלל, בין אם גלולות אסטל. ובין אם גלולות אחרות. נשים בעלות משקל עודף, בנות 35 ומעלה שהנן מעשנות, חולות סרטן או סוכרת, סובלות ממיגרנות ונשים שעלולות להיות בהיריון, הן חלק מהנשים שעדיף שלא ייקחו את הגלולות. בכל מקרה, יש להיוועץ עם רופא נשים מקצועי לפני שלוקחים גלולות אסטל, או גלולות ממינים אחרים.

אופן השימוש

בכל חפיסת גלולות אסטל, ישנן 21 גלולות אותן יש לקחת בכל יום, בזמנים קבועים. מומלץ אף לכוון שעון או טיימר בכדי לזכור מתי יש לקחת את הגלולות. לאחר סיום החפיסה, יש להמתין כשבוע, בכדי שהמחזור יופיע. לאחר מכן, יש להתחיל חפיסה חדשה.

ישנם מקרים חריגים, בהם ניתן לקחת באופן מיידי את הגלולות, מבלי לחכות שבעה ימים. זאת בייחוד אם רוצים לדחות את המחזור לזמן מה. אמנם אין הוכחות חותכות כי הגוף חייב להתנקות מדי פעם, אולם מומלץ לעשות זאת.

לרוב, רופאים מביאים מרשמים המספיקים לשלושה חודשים ולא יותר מכך. הסיבה לכך היא שבין לבין כדאי לבצע בדיקות של צוואר הרחם, על מנת לראות אם ישנן מחלות למיניהן ולמנוע מבעוד מועד סרטן ומחלות קשות אחרות. יתר על כן, הביקור אצל הרופא מדי פעם, מסייע לו לאמוד האם אתן מגיבות כראוי לגלולות או שכדאי להחליף לגלולות אחרות.

ראו גם:
גלולת היום שאחרי למניעת הריון

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן