גלולות גינרה למניעת הריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

גלולות גינרה

גלולות גינרהתחום הגניקולוגיה- רפואת הנשים הולך ומתפתח מאוד בתקופה האחרונה ברחבי העולם, וגם כאן אצלנו בישראל. כיום נמצאים בידי הגניקולוגים אמצעי טיפול שונים ומכשירים חדישים במטרה להקל על בעיות שונות מהן סובלות הנשים, שלא כמו בעבר שהמכשירים אפשרו בעיקר בדיקות לא נעימות עבור הנשים.

פיתוח תחום הגניקולוגיה השפיע באופן משמעותי על פיתוח הגלולות למניעת היריון בלתי רצוי. כיום, לעומת מה שהיה בעבר, ישנם סוגים רבים של גלולות, כך שרופאי הנשים יכולים להציע לכל מטופלת את סוג הגלולה המתאים ביותר לגופה. גלולות גינרה הן סוג אחד מיני רבים של גלולות.

מאפייני הגלולה

גלולות גינרה משלבות בתוכן שני מרכיבים חשובים לצורך מניעת היריון, על כן הן שייכות לקבוצת הגלולות המשולבות, שבהן נכללות גלולות דיאנה, מרסילון, מליאן, פמינט, יאז, מינס ועוד. המרכיב האחד הוא פרוגסטרון אשר גורם לדיכוי של תהליך הביוץ ומעבה את רירית צוואר הרחם, מה שמונע את קליטת הזרע באופן רגיל ואת קליטת הביצית כראוי לתוך רירית הרחם.

המרכיב האחר הוא אסטרוגן שמדכא את תהליך הביוץ מצד אחד, אולם מצד שני הוא גורם לעידוד של יצירת המחזור החודשי. גלולות גינרה מכילות, בניגוד לגלולות אחרות שקיימות בשוק, רק 30 מיקרוגרם אסטרוגן.

הגלולות נמדדות ביעילותן במניעת היריון לפי הדור שבו יצאו. הגלולות הוותיקות ביותר שקיימות נחשבות לדור ראשון (דור 1) והגלולות החדשות ביותר נחשבות לדור רביעי (דור 4). גלולות גינרה ממוקמות באמצע- שייכות לדור שני (דור 2), מכיוון שהן יצאו אחרי הגלולות הראשונות.

בכל דור תעשיית הגלולות למניעת היריון פיתחה ושיכללה את הגלולות שייצרה, ולמדה מהנשים איזה תופעות לוואי נגרמו להן מן הגלולות בדור הקודם ומהן הדרכים שבהן אפשר לנקוט כדי למנוע אותן. מסיבה זו גלולות גינרה נחשבות לטובות יותר מאשר הגלולות שיוצרו בדור ראשון (דור 1).עוד אפשר לומר על גלולות גינרה שיש בהן מינון בינוני של הורמונים, מה שגורם להופעת פחות תופעות לוואי ממה שגורמות הגלולות מהדור הקודם להן.

למי מתאימות גלולות גינרה?

הגלולות יכולות להתאים לכל בחורה ולכל אישה, אלא אם כן ידוע שהן נמצאות בקבוצת סיכון לתרופות מסוימות, הן מעל גיל 35 המעשנות בכמות גדולה, הן עם היסטוריה של מחלות לב במשפחה או שהן סובלות מכאבי ראש חזקים (מיגרנות). למרות הדברים האמורים, לפני נטילת הגלולות מומלץ להתייעץ עם רופא נשים על מנת שיבדוק היטב את ההיסטוריה הרפואית, את סדירות המחזור ואת הניסיון הקודם עם גלולות אחרות.

משלא התגלתה כל בעיה, יינתנו מרשמים לשלושה חודשים מתוך מטרה לאפשר לגוף להתרגל אליהן ולבדוק האם באמת גלולות גינרה נוחות לשימוש ואינן מהוות כל סיבוך הורמונאלי שהוא, או האם עדיף לבדוק אפשרות של שימוש בגלולות אחרות.

גלולות גינרה – יתרונות

מכיוון שאלו הן גלולות "משולבות"- משלבות בתוכן גם פרוגסטרון וגם אסטרוגן, ישנם כמה יתרונות לגלולות גינרה: יתרון אחד הוא בכך שהגלולות מסייעות לגוף לייצר מחזור קל יותר מהמחזור הטבעי, בכך שהן מונעות דימומים בין ווסתיים והפחתת התופעות שקודמות לווסת.

יתרון שני טמון בכך שהן מפחיתות אקנה ופצעי עור אחרים שנפוצים בעת שימוש בגלולות מסוגים אחרים. יתרון נוסף הוא שגלולות גינרה גורמות להפחתת הסיכוי ללקות בזיהומים שונים באזור האגן וגם את הסיכון לחלות בסרטן השחלות ובסרטן הרחם.

גלולות גינרה – חסרונות

במהלך החודשים הראשונים לנטילת גלולות גינרה עלולות להופיע תופעות לוואי אחדות כמו למשל בחילות, הקאות, כאבי ראש, גודש בשדיים ותנודות במצבי הרוח. תופעות לוואי אלו חולפות מעצמן, ברוב המקרים, מפני שהגוף מתרגל אל הגלולות.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן