גלולות מיקרודיול – יתרונות וחסרונות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

גלולות מיקרודיול

גלולות מיקרודיולהתקופה המודרנית הביאה עמה הטבות והמצאות רבות מספור. רבים מייחסים להמצאות חשובות כמו החשמל, האינטרנט, הפנצילין או הטלוויזיה כהמצאות החשובות ביותר כיום. עם זאת, דווקא הגלולות הן אחת ההמצאות החשובות ביותר. המצאה זו, שהנה רק בת 40 שנה, אפשרה לזוגות רבים ליהנות כמו שצריך מיחסי המין, ללא דאגה מכניסה להיריון לא רצוי.

עם השנים, פותחו אינספור גלולות מסוגים שונים. עם זאת, מחקרים ותוצאות בשטח, הוכיחו כי נשים החלו לסבול מתופעות לוואי כאלו ואחרות אשר פגעו בשגרת היום. ואז, גלולות מיקרודיול נכנסו לתמונה. בכדי שתוכלו לקבל מושג רחב יותר אודות היתרונות הרבים של גלולות מיקרודיול, ריכזנו לפניכן מידע קצר אך חיוני בנושא זה.

כיצד גלולות מיקרודיול עובדות?

גלולות מיקרודיול הן גלולות משולבות, המכילות אסטרוגן ופרוגסטרון, בניגוד לסוג גלולות המיני, המכילות פרוגסטרון בלבד כמו גלולת סרזט. הפרוגסטרון אחראי לדיכוי הביוץ, מניעת קליטה טובה של הביצית ברירית הרחם והפיכת ריר צוואר הרחם לצמיגי יותר, דבר המקשה עליו לקלוט את הזרע. האסטרוגן מסייע אף הוא בדיכוי הביוץ אך תורם לצמיחת רירית הרחם מחדש, דבר העוזר ביצירת מחזור תקין.

עם זאת, בשונה מגלולות אחרות, גלולות מיקרודיול כוללות מינון נמוך יותר של אסטרדיול, שהנו אותו אסטרוגן המוזכר לעיל. גלולות אלו כוללות אסטרדיול על סך 30 מק"ג. פרט לכך, גלולות מיקרודיול מפחיתות באופן משמעותי את תופעות הלוואי המוכרות, שנגרמו מגלולות אחרות.

יתרונות

גלולות מיקרודיול מציעות יתרונות רבים, אולם ישנם מספר יתרונות עיקריים. ראשית, הן מציעות מחזורים סדירים וקלים, כמעט ללא כאבים. כמו כן, הן אף תורמות למניעת תופעות טרם-ווסתיות כגון שינויים במצבי הרוח.

שנית, גלולות מיקרודיול מסייעות במניעת זיהומים באגן, עוזרות למנוע הריונות מחוץ לרחם ומפחיתות באופן משמעותי את הסיכון בסרטן רירית הרחם וסרטן השחלות. בנוסף לכך, גלולות אלו אינן גורמות לאקנה או פצעים בעור, וכן הן מסייעות במניעת ציסטות בשדיים וברחם.

חסרונות

על אף העובדה כי גלולות מיקרודיול מציעות מגוון רחב של יתרונות, שאינם מוצעים על ידי גלולות אחרות, יש בהן מספר חסרונות. ראשית, הגלולות הללו אינן מתאימות לכל אחת. נשים אלו כוללות מעשנות כבדות בנות 35 ומעלה, נשים שיש להן לחץ דם לא מאוזן, נשים הסובלות ממיגרנות תכופות המלוות באאורה, ונשים עם היסטוריה של קרישי דם או מחלות לב ומחלות כבד.

שנית, גלולות מיקרודיול עלולות להעלות את הסיכון ליצירת אבני מרה, היווצרות קרישי דם ויתר לחץ דם. בנוסף לכך, גלולות אלו עלולות לגרום לתופעות לוואי כגון כאבי ראש, בחילות, גודש בשדיים, דימומים לא סדירים ויצר מיני מוחלש. תופעות אלו לרוב עוברות מאליהן לאחר מספר חודשים בהם הגוף מתאקלם לגלולות.

נטילת גלולות מיקרודיול באופן סדיר

גלולות מיקרודיול עובדות באופן מוצלח, אם לוקחים אותם באופן סדיר. בכל יום, יש לקחת גלולה בזמן קבוע עד שהחפיסה מסתיימת. לאחר מכן, יש להתחיל חפיסה חדשה. בניגוד למיתוסים הרווחים, רופאים רבים ממליצים שלא לעשות הפסקה בין חפיסה לחפיסה מאחר ודבר זה משבש את האיזון בגוף וגורם לו להתחיל את הליכי ההתאקלמות לגלולה מחדש.

בעקבות כך, הפסקה בין חפיסה אחת לחפיסה נוספת, עלולה לגרום לתופעות הלוואי השונות המוזכרות לעיל, להופיע שוב ולפגוע בשגרת היום. במרבית המקרים, בהפסקות אלו, נשים רבות נכנסות להריון. דבר שמלכתחילה נטילת הגלולות מבקשת למנוע.

בכל מקרה, יש להיוועץ עם רופא לפני שלוקחים גלולות מיקרודיול. מעבר לכך שהוא יוכל לבחון את ההיסטוריה הרפואית שלכן, הוא יוכל לבחון את יעילות הגלולה בצורה הטובה ביותר. זאת מאחר וישנם מצבים רפואיים כגון בעיות במערכת העיכול או נטילת אנטיביוטיקה, המונעים ספיגה מוצלחת של הגלולה.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן