ניתוח למתיחת בטן

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מתיחת בטן

מתיחת בטןמתיחת בטן (אבדומינופלסטי) היא הליך כירורגי אסתטי המבוצע תחת הרדמה מלאה ומערב הסרה של שומן בטני, ועור עודף בעיקר מאזור הבטן התחתונה, תוך כדי הידוק שרירי הבטן.

לעיתים רבות , כאשר עורו של המטופל גמיש דיה משולב הניתוח עם שאיבת שומן באזור הבטן והירכיים. הניתוח אינו מבוצע כתחליף לביצוע כושר גופני או דיאטה ומתאים לאנשים המעוניינים לבצע הסרת עודפי עור  ושומן "עיקש", אשר נוצרו כתוצאה מתהליך טבעי של הזדקנות והתרופפות האזור או לאחר מתיחות חוזרות של הבטן כתוצאה משינויים קיצוניים במשקל.

בארצות הברית מוערך כי הביקוש לסוג ניתוח זה עלה בכיותר מ-300% אחוזים במהלך העשור האחרון.

מתיחת בטן – למי זה מתאים?

האוכלוסייה הנפוצה ביותר המבקשת ניתוח פלסטי זה הן נשים לאחר מספר לידות. מרבית המטופלות יהיו בעשור הרביעי לחייהן והן אינן יהיו מעוניינות בלידות נוספות.

המתיחה המהירה של הבטן בזמן הריון ולאחר מכן הירידה במשקל יתירו בחלק גדול מן המקרים כמות גדולה של "עודפים".

באוכלוסייה המבוגרת יותר, שכיחות הניתוח גם כן עולה זאת לאור התרופפות וחולשה של שרירי הבטן. סיבות נוספות לביצוע פרוצדורה זו הן צלקות, לרוב ניתוחיות אשר המטופל/ת מעוניינים להסיר, וירידה דרסטית במשקל.

הליך הניתוח

מתיחת בטן יכולה להיות חלקית, מלאה או מורחבת. ההחלטה באיזו אפשרות לבחור תלויה בכמות עודפי העור ושומן הבטני.

מתיחת בטן מלאה

יבוצעו שני חתכים, אחד בקו הערווה וחתך נוסף לצורך שיחרור הטבור, עודפי העור והשומן יוסרו והרקמה התומכת בשרירים תהודק. העור ימשך כלפי מטה לקו הערווה והטבור ימוקם מחדש. הצלקת תהיה ממוקמת בבטן התחתונה קרוב לשיער הערווה. זמן הניתוח הוא בין שעה לכ-5 שעות.

מתיחת בטן חלקית

החתכים אשר יבוצעו יהיו קטנים יותר, כמו כן גם כמות השומנים והעור העודף. הטבור לא יוסר ומתיחת העור תהיה עד לגובה הטבור. זמן הניתוח הוא קצר (עד כשעתיים) והיקף הצלקות יהיה מצומצם יותר.

מתיחת בטן מורחבת

זהה להליך המלא, אליו מתווסף הרמה של הירכיים הצדדיות. היקף הצלקות הניתוחיות יהיה נרחב יותר. את כל האפשרויות המוצגות ניתן לשלב עם שאיבת שומן. אך מומלץ כי השאיבה לא תהיה באיזור הניתוח.

מתי לא ניתן לבצע ניתוח מתיחת בטן?

מספר מצבים ימנעו את ביצוע ניתוח זה. הימצאות של מחלות רקע נוספות כמו מחלות לב, ריאה, סכרת, היסטוריה של פקקת ורידים ומצב של השמנת יתר חולנית. בנוסף, יועדף לא לבצע את הניתוח בנשים אשר מתכננות ללדת שוב ובמטופלים עם צלקות נרחבות בדופן הבטן.

ההחלמה מהניתוח

תהליך ההחלמה תלוי במספר רב של גורמים כגון סיבת הניתוח , הקפו ומחלות רקע נוספות. הפרוצדורה בדרך כלל תדרוש יום אשפוז לצורך התאוששות. ההחלמה ראשונית תיקח בין שבוע עד ארבעה שבועות והחלמה מלאה נעה בין תקופה של 3-6 חודשים.

תחילה תהיה תחושת כאב ואי נוחות בנוסף לנפיחות האזור. במשך תקופה ההחלמה מומלץ לא להרים משקלים כבדים, וניתן להשתמש בכורך סביב הבטן במטרה למנוע את הנפיחות. למטופלים אשר מעשנים מומלצת הפסקת העישון לכתקופה של לפחות חודש לפני ביצוע הניתוח ולמשך תקופת ההחלמה.

סיבוכים לאחר ניתוח

סיבוכים אפשריים כוללים, שטפי דם, זיהומים מקומיים, אשר לרוב יטופלו על ידי אנטיביוטיקה וניקוז מקומי של מוגלה מהאיזור, חוסר תחושה בעור הבטן , שינוי במבנה הטבור ובמקרים קשים יותר נמקים באיזורי הניתוח.

חוסר התזוזה לאחר הניתוח עלולה להוביל במקרים נדירים למצב של היווצרות קרישי דם בורידים ברגליים, מצב אשר מתאפיין בנפיחות הרגליים ונושא עימו את הסיכון ללקות בתסחיף של קריש דם לריאות. לכן חשוב ביותר להתהלך כמה שיותר מהר לאחר ההתאוששות הראשונית.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן