איך לבחור דיאטה?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דיאטת סאות' ביץ'

הרצון לרדת במשקל מביא את כולנו פעמים רבות לנסות מסוגים שונים, דיאטת חלבונים, דיאטת כרוב, דיאטת הצירופים או דיאטת דרך המלך, דיאטות כאסח מול דיאטות איך לבחור דיאטה?מאוזנות, דיאטות איטיות מול דיאטות מהירות. לרוב אנו נוחלים הצלחה כזו או אחרת, אך מיד חוזרים למשקל ואף עולים לעיתים מעבר למה שהיינו.

לכל אחד מאיתנו אורח חיים שונה, הרגלים שונים, התנהלות שונה הקשורה באוכל וחווית הסתכלות שונה על החיים. ישנם ביננו האוהבים לאכול בלילה ויש האוכלים יותר ביום, ישנם אנשים שהאוכל נתפס כחוויה ויש לאחרים שהיא נובעת מתסכול או שעמום. יש המקפידים להתעמל ויש שאינם אוהבים או מסוגלים להתעמל.

חלקנו יורדים במשקל מסיבות שונות, יש המתחילים בדיאטה מסיבות אסתטיות ויש המתחילים דיאטה מסיבות בריאותיות. ההתאמה של דיאטה תלויה בסוג הדיאטה, דיאטות להורדת כולסטרול – לאנשים הסובלים ממצב של יתר כולסטרול, או דיאטה שמקורה במחלת סכרת, המצריכה התערבות של דיאטנית קלינית בבניית התפריט הנכון. הן בשל הסכנה הטמונה בפגיעה בבריאות והן בשל הרכבת התפריט הנכון שיביא לתוצאות ההכרחיות.

דיאטת בזק מול דיאטה מאוזנת

יש שיבחרו לעשות דיאטת בזק על מנת להשיל מספר קילוגרמים לקראת אירוע חשוב או מכוון שבחורף האחרון העלו כמה קילוגרמים מיותרים והם רוצים לחזור למשקל שלהם.

יש שיבחרו בדיאטה מאוזנת וארוכת טווח, מסיבות שונות, האמונה שדיאטה ארוכת טווח מצליחה יותר, מתאים לאורח החיים שלהם, או שדיאטות מוגבלות במזון או דיאטות המכריחות אותם לאכול סוג אחד של מזון אינו מתאים להם.

גם אם בוחרים לעשות דיאטת בזק יש לקחת בחשבון כי דיאטות זו אינן מאוזנות והימנעות מאכילה של אחד אבות המזון עלול לפוגע בבריאות.

בנוסף לכך, ישנם אנשים שסובלים מבעיות בריאותיות שונות וצריכים להעלות את משקל גופם. אנשים אלו זקוקים לדיאטת השמנה, שבעזרתה הם מחזירים לגוף את המרכיבים הבריאותיים שחסרים להם.

דיאטה לבד או ביחד

ניתן להיעזר בדיאטנית או דיאטנית קלינית שתוכל לבנות תפריט המתאים לכם לפי אישיותכם והרגלים שלכם. ניתן לקרוא מידע הזמין באתרים השונים בנושא דיאטות, אתרים של קופות חולים השונות, אתרים של דיאטנים ועוד. ישנם המעדיפים להתחבר לקבוצת הרזיה הכוללת מפגש של פעם בשבוע.

בעת בחירת סוג הדיאטה חשוב שתחילה תכירו את החולשות שלכם ואת היכולות שלכם. התאמת תפריט דיאטה לפי הרגלי החיים שלכם , תאפשר לכם לדבוק בתפריט ולהתמיד בו.

תחילה בדקו מהו אורח החיים שלכם, אתם עובדים מסביב לשעון ולרוב אתם חוטפים את מה שיש לאכול. אתם מסוג האנשים המעדיפים לחם או מעדיפים מזון אחר. יש לכם זמן להכין ארוחות או שאתם חסרי זמן לחלוטין, מהן השעות ה"קשות" עליכם בהם אתם חוטפים חטיפים או אוכלים גם כאשר אתם שבעים, בערב, שמשעמם, בסופי שבוע. אתם אוהבים לעסוק בהתעמלות או שהתעמלות אינה באה בחשבון. כל אחד ממרכיבים אלו חשוב בעת בניית הדיאטה.

אנשים שמתפתים לאכול בשעות הערב, יבנו דיאטה שהארוחה העיקרית היא בערב, כדוגמת דיאטה דרך המלך שבה הימנעות ממאכלים הכוללים פחמימות ואכילתם בשעות הערב. כמו כן יוציאו את כל המזונות המשמינים מהבית, כך שבשעות הערב לא ימצאו מה לנשנש וגם הביקורים במקרר יחזירו אותם בידיים ריקות או עם פרי.

אנשים עם לוח זמנים צפוף שאינם יכולים לארגן להם ארוחות מסודרות יעדיפו את שיטת הקלוריות. כך יוכלו לאכול ארוחות גם במסעדה וידאגו לתפריט מאוזן הכולל יותר ירקות וחלבונים בהם הערך הקלורי נמוך. שיטה זו למעשה מאפשרת להם לאכול מספר נקודות קבוע אותו יוכלו להתאים לתפריט של אותו היום. תפריט זה יכול להיות מגוון יותר – לקריאה נוספת: שומרי משקל.

אנשים שאינם יכולים לנהל אורח חיים סדיר ויחפשו את הדיאטה הנוחה וקלה. לדוגמה דיאטת הלחם הכוללת בין 8 ל-12 פרוסות לחם עם תוספות של חלבונים כגון בשרים או מוצרים חלביים וירקות.

הקושי בדיאטה הוא לעיתים התפריט הנוקשה ולא מעט משעמם. ישנם אנשים שכיום ניתן לבנות דיאטה עם תחליפים רבים, תפריטים שונים בכל יום, המאפשרים גיוון של המנות.

חלקנו מקבלים תמריצים רק כאשר אנו רואים כי המשקל יורד לכן הם יעדיפו לשלב דיאטות בזק לצד דיאטות מאוזנות על מנת לראות תוצאות מיידיות, מומלץ להתחיל בדיאטת בזק או טבליות הרזיה ואז לעבור לדיאטה מאוזנת. חשוב לקחת בחשבון שבכל דיאטה המטרה היא לרדת במשקל אך לעיתים המשקל נעצר או עולה במעט. חשוב להקפיד בדיאטה ועדיף להימנע מלהישקל כל יום.

הקפידו לבנות תפריט שיתאים לאורח החיים שלכם ולאישיות שלכם. דיאטה מאוזנת המתאימה לכם תאפשר לכם להתמיד בדיאטה לאורך זמן ולראות תוצאות.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן